Zavrieť

Porady

prevádzkovanie penzionu

Milí Poraďáci,
neviete mi pomôcť, čo všetko mám uviesť ako predmet činnosti keď chceme postaviť penzion a prevádzkovať ho? (ubytovanie aj reštaurácia) To mi asi poradia na živnostenskom úrade ako sa to presne volá?
Ak to náhodou niekto máte, potrebovala by som to do spoločenskej zmluvy. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    kira
    Milí Poraďáci,
    neviete mi pomôcť, čo všetko mám uviesť ako predmet činnosti keď chceme postaviť penzion a prevádzkovať ho? (ubytovanie aj reštaurácia) To mi asi poradia na živnostenskom úrade ako sa to presne volá?
    Ak to náhodou niekto máte, potrebovala by som to do spoločenskej zmluvy. Dík

    Podľa toho, či v penzióne plánujete aj stravovanie alebo nie, treba vybrat:

    ubytovacie služby inde nezaradené

    ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4

    predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariad. s kapacitou do 10 lôžok

    ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach


    .............

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Ďakujem JankaO, bude to penzion kapacita 60 miest, komplet so stravovaním a dali sme to pripraviť právnikovi a vôbec nám tam nezahrnul hlavnú činnosť

    Malo by to mať ****( 4 hviezdičky)
    Naposledy upravil kira : 04.06.06 at 06:48 Dôvod: dodatok

    wewe0 je offline (nepripojený) wewe0

    wewe0
    Su inac niekde na internete presne vypisane predmety podnikania a za akych podmienok do tejto kategorie podnik zapada?

    zdeník je offline (nepripojený) zdeník

    zdeník
    kira
    Milí Poraďáci,
    neviete mi pomôcť, čo všetko mám uviesť ako predmet činnosti keď chceme postaviť penzion a prevádzkovať ho? (ubytovanie aj reštaurácia) To mi asi poradia na živnostenskom úrade ako sa to presne volá?
    Ak to náhodou niekto máte, potrebovala by som to do spoločenskej zmluvy. Dík
    My tiež prevádzkujeme penzión (cca 50 lôžok). Máme aj reštauráciu, ale sme ju prenajali, takže tie pohostinské sĺužby neposkytujeme, faktúrujeme upratovanie prenajatej reštaurácií, potom máme kaviareň-cukráreň a v spoločenskej zmluve máme v tomto smere nasledovný predmet činnosti:
    -ubytovacie služby bez prevádzkovania pohostinských činnosti(vy by ste mali mať s prevádzkovaním pohostinských činnosti)
    -organizovanie kurzov, seminárov a školení
    -prevádzkovanie zariadení slúžiacich na rekondíciu a regeneráciu(my máme saunu, solárko, fittness)
    -poskytovanie dátových služieb-internetová čitáreň
    -upratovacie a čistiace práce (lebo máme tú fakturáciu za upratovanie)
    -predaj nápojov na priamu konzumáciu
    -predaj na priamu konzumáciu zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy
    -predaj tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov, bezmäsitých jedál a nápojov na priamu konzumáciu
    -pranie a žehlenie prádla (máme vlastnú práčovňu-sem-tam poskytneme jej služby pre rôznych zákazníkov)

    prevádzkovanie penzionu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.