Zavrieť

Porady

Word - automatické načítanie hodnôt z tabuľky, ktorá je v dokumente

Ahojte,

mám dokument. Chcel by som, aby som nemusel dopisovať čísla, ktoré sú červenou, ale aby sa mi automaticky aktualizovali na základe hodnôt z tabuľky, ktorá je v dokumente. Dá sa to?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Da, urob si to v Exceli.
    Alebo vloz Excelovske tabulky do Wordu ,ak to silou mocou chces mat vo Worde.



    Prilozene subory, staci ti vo Worde otvorit tabulky, upravit Excel, ulozit, a po navrate do Wordu pravym tlacidlom dat aktualizovat prepojenie.
    Naposledy upravil ivka70 : 14.01.16 at 07:59 Dôvod: prilohy
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Už tam mám dve excelovské tabuľky, no neviem, ako urobiť, aby mi to opakovalo hodnoty z jednej tabuľky do druhej. Nefunguje tam vzorec na opakovanie (=bunka).
    ivka70 Musis to mat v jednem excel liste, tam urobit prepojenia a ak chces, tak tahat cast tabulky na jedno miesto a druhu cast na druhe.
    Ked, tak priloz, co mas, zajtra ti to pozriem, ked budem na PC.
    Letko Mám to pripojené k otázke. Ďakujem
    Kabaka123 daj vedeť ako si to poriešil... zaujímalo by ma to...
    Letko Pozerám na to a je to na používanie oveľa časovo náročnejšie ako obyčajné prepísanie 6 číslic, keďže nestačí použiť Word ale musím aj Excel. Najjednoduchšie bude vložiť excelovskú tabuľku do Wordu, ako si písala vyššie. Škoda, dúfal som, že Word bude vedieť to, čo som chcel. Ďakujem
      zbaliť

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Tu je na pozretie môj príklad. Stačí vyplňovať iba podfarbené bunky. Nehral som sa so znakom x a =; a doplnil som pre kontrolu súčty a je kontrolovaná jc z 1. tabuľky na súčet jc z 2.
    Môj názor Word je na písanie (stroj a knižná resp. tlačiarenska úprava) a Excel na počítanie. Rozhodnutie je na Vás.
    List je zamknutý bez potreby zadať heslo, aby boli vzorce a texty chránené pred nechceným prepisom.
    Naposledy upravil mepex : 15.01.16 at 08:56 Dôvod: zmena súboru
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Parádna tabuľka
    Ako si urobil, že bunka H1 je pri tlači neviditeľná?
    Ešte potrebujem na koniec doplniť Vytvoril: meno priezvisko a pod to V Bardejove dňa. Urobil by som si to aj sám, len neviem, ako sa dostať nižšie ako je koniec strany. Ozaj, ako sa dá urobiť taký ohraničený zošit?
    Kabaka123 naozaj pekná tabuľka
    mepex Som rád, že sa páči. Odpoveď postupne.
    H1 nevideteľná je nastavená oblasť tlače vo vzhľade stránky. Pozor pri pridaní treba pozrieť toto nastavenie, aby ste to nedali pod oblasť tlače.
    Že nevidno mriežku a nadpisy-tj. názvy riadkov a stĺpcov (zrušené zaškrtnutie v ponuke Zobraziť, alebo Vzhľad [používam angl. View]).
    Nie je celá plocha biela (človek nemôže ujsť mimo oblasť svojho záujmu) - sú skryté zbytočné stĺpce vpravo a riadky pod používanou oblasťou.
    mepex Úprava dostupná do konca mesiaca na adrese:
    http://uloz.to/xr3pSeKe/kupony-xlsx
    mepex Som rád, že sa páči.
    Je nastavená oblasť tlače a sú skryté zbytočné stĺpce a riadky.
    Úprava dostupná na:
    http://uloz.to/xr3pSeKe/kupony-xlsx
    Kabaka123 zase som sa naučila niečo nové... ďakujem
    Letko Palec hore, aj ja som sa niečo nové v tomto rýchlokurze naučil
    mepex Rád som pomohol.
      zbaliť

    Word - automatické načítanie hodnôt z tabuľky, ktorá je v dokumente

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.