Zavrieť

Porady

Kondenzačný kotol Attack- hydraulické búchanie po ukončení ohrevu úžitkovej vody

Tento problém mi vzniká iba vo vykurovacej sezóne, pri prepnutí 3-cest. ventilu po ukončení ohrievania teplej úžitkovej vody na kúrenie. Prvú zimu kotol šliapal ako hodinky. Pri údržbe servisák zalial elektroniku vodou s 3-cest.ventilu. Elektroniku vymenil a kotol šliapal ďalej, len že nebola vykurovacia sezóna a problém sa ukázal až prepnutím kotla na vykurovanie. Už som skúšal natlakovať expanzku (pri vypustenom kotli) na 1,2 resp. 1,4 bar, ale nič nepomáha. Môže to byť chyba elektroniky? Inak som s Attackom spokojný (spotreba), ale tie rany ma niekedy znervozňujú.
Budem vďačný za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    V manuáli na strane 21, v časti údržba :
    Tlak vody v rozvodnom zariadení za studena musí byť približne 1 bar; ak tlak nezodpovedá, upravte ho na túto hodnotu.
    Čerpadlo cirkulácie nesmie byť zablokované.
    Expanzná nádrž musí byť naplnená na tlak 1,5 bar
    .http://www.attack.sk/public/media/89...015_A5_web.pdf

    Doplň tlaky na požadovanú úroveň, odvzdušni vykurovací okruh. Dúfam že servisný technik po výmene elektroniky kotol nakalibroval.

    Kondenzačný kotol Attack- hydraulické búchanie po ukončení ohrevu úžitkovej vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.