Zavrieť

Porady

Nákup materiálu a DPH pri prenose daňovej povinnosti

Dobrý deň. Potrebovala by som vedieť, že v takom prípade keď je prenesenie daňovej povinnosti na príjemcu prác tak materiál, ktorý sa nakúpil a použil na určené stavebné práce môže dať dodávateľ do DPH ako odpoč.položku. Niečo mi tu neni jasné keď nedám na fa DPH a materiál odpočítam tak mi tam vznikne nadmerný odpočet????? Príklad fa bez DPH je 5 tis € tam neodvádzam DPH, ale pri nákupe tovaru je DPH napr. 500€ a to si odpočítam tam vznikne nad.odpočet. Lebo firma iný príjem nemá len zo stav.prác. Ale výdaje má rôzne čo sa odpočítaju. Buď to nechápem alebo je to takto dobre????? Batorek
Naposledy upravil batorek : 14.01.16 at 16:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Teoreticky sa môže stať, že budeš faktúrovať len platcom DPH, takže vždy prenos daň. povinnosti a z nákupu od platcov DPH vždy nadmerný odpočet.

    Oprav si názov otázky- napr. Nákup materiálu a DPH pri prenose daňovej povinnosti.

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Ano, je to správne veľa firiem z oblasti stavebníctva má teraz nadmerné odpočty, od 1.1..16 aj my to máme presne takto, sem tam samostatne vyfakturujeme nejakú dopravu a likvidáciu odpadu, ale inak fakturujeme stále s PDP a vznikajú nám nadmerné odpočty

    Nákup materiálu a DPH pri prenose daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.