Zavrieť

Porady

Okamžité skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa - neospravedlnená absencia.

Zamestnanec mal nastúpiť po novom roku do práce. Dňa 8.1 sa nám podarilo s ním skontaktovať a že v pondelok t.j. 11.1 nastúpi. Avšak nenastúpil a dovolať sa mu už nedá, aj sme po spoločnom známom odkázali, že ak nepríde alebo neuvedie dôvody absencie, budeme musieť pracovný pomer s ním ukončiť. Neprišiel, nezavolal. Za neospravedlnenú absenciu môžem s ním ukončiť pracovný pomer okamžite. Avšak neviem ako mám teraz vykriť dni, ktoré neodpracoval, pretože som ho zo SP neodhlásila (mysleli sme si, že má len nejaké problémy a že nastúpi, nejavil sa nám ako problémový zamestnanec - práve naopak). Má nárok na 4 dni dovolenky, tú by som mu napísala na dni 4,5 a 7,8 - január. A čo ostatné dni? Môžem odhlásiť zo SP aj spätne, keďže sa má odhlasovať zo SP najneskôr 1 deň po skončení PP? A ako je to zo zdravotnou poisťovňou? K akému dátumu mu môžem dať výpoveď? Našla som info, že mu mám výpoveď poslať poštou avšak keď nepreberie list (uložený na pošte môže byť tuším 7 dní) a vráti sa mi naspäť, tak ten deň môžem považovať za dňom skončenia PP. A dovtedy čo? Nedá sa to nejak inak vyriešiť? Ďakujem vopred za pomoc :/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Absenciu mozes hlasit v SP do 8 dni, to od 11.1. stihas.
    A potom cakat na dorucenie upozornenia k absencii a opakovanej absencie s okamzitym skoncenim PP.
    Ak bude mat absenciu, nikam by som sa s ukoncovanim PP neponahlala.
    pri absencii uz za zamestnanca nic neplatite.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik Tak super, 8 dní stíham. Už mám upozornenie napísané. Zašlem ho doporučene (podací lístok mi slúži ako doklad o odoslaní resp. prevzatí??) a ak sa list nevráti a zamestnanec nepríde, môžem prípadne PP ukončiť áno? Uvidíme ako sa zachová... Zdravotku som zistila a tam musím odhlásiť najneskôr do konca nasledujúceho mesiaca cez oznámenie zamestnávateľa s kódom 2N...
    ivka70 Dorucenka sluzi ako doklad o prevzati, alebo. vrateny list.
    Posli v obalke s dorucenkou. Opakovane upozornenie uz moze ist spolu s okamzitym skoncenim PP.
    baculacik ďakujem veľmi pekne!
    Emik27 Prosím Vás, môžeme okamžite ukončiť pracovný pomer aj bez upozornení o absencií? Alebo treba najprv zamestnanca upozorniť písomne o absencii.. Ďakujem!
      zbaliť

    Okamžité skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa - neospravedlnená absencia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.