Zavrieť

Porady

Uznanie dlhu. Zmena podmienok

Dobry den potreboval by som poradit jedna sa o uznanie dlhu ako pisomnost. Ktorej obsahom je pozicka kde som sa zaviazal ze dlznu sumu vratim v datume do 31.12.2015 z poskytnuteho uveru. Uver ale prichadza do uvahy az ked bude list vlastnictva na stavbu ku ktorej si chcem zobrat uver. Takze do decembra sa to neurobilo navrhol som teda veritelke ze ci by sme mohly posunut datum o 6 mesiacov kde som povedal ze ak bude stavba doriesene nebudem nic zdrzovat a peniaze vratim aj pred datumom splatnosti. Tato osoba si ale svojvolne bez prejednania pozmenila podmienky a datum splatnosti na 31.marec 2016. A penale z omeskania. Doklad som nepreberal ja ale moja mama.
3 komentárov     zbaliť
buchač ...a otázka teda znie ako ?
keithcooke Otazka znie moze si veritelka svojvolne zmenit datum ked sme sa dohodli na niecom inom. Mam svedka na to ze si priniesla svoju kopiu noveho uznania dlhu. A vymenila tu na ktorej sme sa dohodli za svoju. Co robit v takom pripade?
keithcooke Ja sa totiz bojim toho ze je to robene z jej strany naschval koli tomu aby som bol sankciovany.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dal si návrh a ona tebe protinávrh. Tak jej oznám, či ho prijímaš alebo nie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja sa len tak laicky pozastavím pri týchto vetách. Ak sa mýlim, tak ma oprav.

    Ktorej obsahom je pozicka kde som sa zaviazal ze dlznu sumu vratim v datume do 31.12.2015 z poskytnuteho uveru.
    Uver ale prichadza do uvahy az ked bude list vlastnictva na stavbu ku ktorej si chcem zobrat uver. Takze do decembra sa to neurobilo navrhol som teda veritelke
    Tato osoba si ale svojvolne bez prejednania pozmenila podmienky a datum splatnosti na 31.marec 2016.
    Vzal si si pôžičku a akceptoval si dátum 31.12.2015.
    Vedel si (pravdepodobne), že úver nedostaneš a preto si chcel posunúť splatnosť pôžičky o 1/2 roka.
    Osoba neurobila žiadnu svojvoľnosť, osoba proste chce dostať pôžičku späť. Osobu nemusia absolútne zaujímať problémy a okolnosti nedodržania termínu splatnosti. Je to niečo podobné, ako keby si vzal pôžičku (úver, hypo) z banky. Nezaplatíš a hneď máš na krku súd a exekútora.

    Co robit v takom pripade?
    Nič...buď akceptovať alebo sa dohodnúť. Nič iné neprichádza do úvahy.
    Ty si síce navrhol, ale osoba nemusí akceptovať...ba dokonca môže žiadať splatiť dlh k pôvodnému termínu.
    keithcooke Veritelka je moja rodina je to moja teta a vratenie penazi je podmienene v mojom pripade z poskyt.uveru ona o tom vie je to aj ustna dohoda pred svedkami. Idem od nej kupovat dom. Pozicku som potreboval na vyplatenie auta. Inak by mi hypoteku nedali. Len sa blizi datum splatnosti a bypoteku nemozem ziadat pretoze stavba je v stadiu kolaudacie 30 dni sem 30 dni tam pri kazdom ukone. Ja to odhadujem tak na marec april. Ale myslim ze mne to nechce predat lebo som rodina a radsej to predat cuzdiemu za väcsiu sumu. Preto takyto podraz.
    buchač Jááááááj.....ALE to si mal rovno dať infošku, že máš fasácku tetušku.

    ...a s rodinou robiť kšefty ???
    Ani za svet...neexistuje (teda u mňa).

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak nesuhlasis s tym, ze Ti "svojvolne" posunula splatnost Tvojho zavazku o 3 mesiace v Tvoj prospech, tak to proste odmietni, trvaj na splatnosti k 31.12.2015 a znasaj vsetky nasledky.
    Rodina, nerodina, je v prave. Ona poskytla pozicku Tebe, Ty dlzis jej.
    keithcooke Dakujem pekne za rady. Vsetko este zvazim a porozpravam sa s tetou o tom. Este raz dakujem.
    Consultix Fajn, najdolezitejsa je komunikacia

    Uznanie dlhu. Zmena podmienok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.