Zavrieť

Porady

Vznik DP DZMV - ktorý mesiac?

Dátum vzniku DP DZMVmusí byť len k 1.-mu v mesiaci. Keď sme auto kúpili 15.10.2015, môže byť dátum vzniku DP od 01.11.2015 ak do 01.11.2015 nie sú žiadne výdavky alebo musí byť 01.10.2015 kedy sa auto kúpilo? Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
avalik dopln ci ide o nove vozidlo - ak ano, dopln zapisany udaj v OEV - datum prvej evidencie v SR a tiez datum zaradenia do majetku
marions Áno je to nový automobil a kúpil sa 15.10.2015. Zaradenie to sa pýtam, či sa môže zaradiť až v 11-tom mesiaci, lebo sa nejazdilo na ňom v 10-tom mesiaci.
avalik neodpovedas - datum?
marions Dátum prvej evidencie 15.10.2015. Zaradenie - to je moja otázka. Auto sa v 10 mesiaci nepoužívalo, či ho môžeme zaradiť až v 11-tom mesiaci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions A keby sa kupovalo 28.10.2015?
    JankaO aj keby sa kupovalo 28.10.2015 dátum vzniku je od 1.10.2015
    marions Určite? Ja som v tom, že auto sa kúpi a zaradí do používania podľa potreby firmy. To nie je správne?
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Vznik daňovej povinnosti (§ 8)

    Daňová povinnosť vzniká prvým dňom mesiaca, v ktorom boli splnené podmienky pre posúdenie predmetu dane, t.j. došlo k použitiu vozidla príslušnej kategórie (L, M, N a O) evidovaného v Slovenskej republike na podnikanie, okrem nasledujúcich výnimiek.
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...idiel#vznik_DP
    marions to som čítala, len som nepochopila, či tá výnimka pri predaji je len na strane predávajúceho, alebo aj kupujúceho. Preto sa pýtam.

    Vznik DP DZMV - ktorý mesiac?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.