Zavrieť

Porady

Obcianske zdruzenie a faktury za vystupenie a predaj CD

Mam 2 otazky ohladom obcianskeho zdruzenia, ktore patri do odvetvia kultury. Uctuje v JU.
1. Moze toto OZ (clenovia tvoria hud. skupinu) vystavit fakturu za vystupenie na koncerte, plese, ak v stanovach nema konkretne napisane "Organizovanie vystupeni, koncertov, kulturnych podujati..."? Ale ma v nich o.i. uvedene "Starat sa o vsestranny rozvoj ludovej hudby v ramci SR, Rozvijanie modernej a vlastnej tvorby v ramci SR". Pojde v tomto pripade o prijem z hlavnej cinnosti (oslobodeny od dane) alebo by islo o prijem z podnikania? OZ nie je zriadene na podnikanie, nema zivnostenske opravnenie.
2. Uvedene OZ vydalo CD s piesnami, ktore naspievali a nahrali jeho clenovia. Ako ma postupovat pri predaji CD (na koncertoch, firmam)? Musi pouzivat reg. pokladnicu alebo staci prijmovy pokl. dokad, prip. faktura? Opat v stanovach nema konkretne uvedeny "Predaj vlastnych CD" . Mohlo by to spadat pod body "Rozvijanie modernej a vlastnej tvorby v ramci SR" alebo pod "Vyhladavanie vhodnych partnerov a sponzorov za ucelom podpory a pomoci pri realizacii stanovenych uloh a cielov"? Znova chcem vediet, ci pojde o prijem z hlavnej cinnostu alebo z podnikania a ci vobec moze OZ legalne predavat svoje CD?
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Ide o autorskoprávnj činnosť, faktúrj vystavovať môžte.

    2. CD predávať môžte. Ak budete inkasovať platby v hotovosti, musíte mať ERP, alebo použiť VRP.

    Obcianske zdruzenie a faktury za vystupenie a predaj CD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.