Zavrieť

Porady

reklamacia podvozku kociara

Reklamovala som podvozok kociara, firma neposkytuje nahradny. Nakolko zo zakona je 30 dnova lehota na vybavenie reklamacie mne vznika skoda.
Podla § 597 OZ mam narok na nevyhnutne naklady, co to presne znamena? Mam narok na preplatenie noveho podvozku pripadne noveho kociara? Reklamacia bola uplatnena po 6 mesiacoch a 5 dnoch.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Podvozok kočiara (teda detského kočíka) - samostatne sa reklamovať nedá. Je súčasťou kočíka (i v prípade, že sa jedná o odnímateľný - rozoberateľný kočík. Takže si mala reklamovať CELÝ kočík!
  Výrobca kočíka nemôže uznať reklamáciu časti súpravy samostatne. len sadu, súpravu. Ak sa reklamuje časť súpravy, výrobca niekedy sám určí, či je potrebné dodať tú časť, alebo celú súpravu.
  Príklad: reklamácia klávesnice notebooku. Nemôžeš poslať samotnú klávesnicu, pretože nevedia určiť závadu. Musí sa poslať cený notebook. Servis však môže určiť, že napájací zdroj nie je potrebný (pretože má možnosť kontrolovať a pripojiť vlastnými prostriedkami).
  V prípade kočíka - reklamácia podvozku - nemôže určiť chybu na podvozku, ak nemá horný diel, pretože ten sa spája konštrukčne s podvozkom, na ktorý prenáša zaťaženie a nie je isté, či chybu podvozku nespôsobuje práve ten horný diel.

  Čo sa týka "nákladov". Reklamovala si po 6 mesiacoch a 5-tich dňoch - tých 5 dní rozhoduje. Pokiaľ by to bolo do 6-tich mesiacov - automaticky by sa to bralo ako výrobná vada. Do 12-tich mesiacov je možné reklamáciu zamietnuť LEN na základe znaleckého posudku. Ak máš náklady s vybavovaním reklamácie, v prípade kladného vybavenia reklamácie, máš nárok na preplatenie všetkých doložiteľných nákladov, súvisiacich s touto reklamáciou.

  Nakoľko si neuviedla, aké bolo vyjadrenie - či bola, alebo nebola uznaná, v akej dobe bola/nebola vybavená reklamácia, či bol v prípade neuznania doložený znalecký posudok - je ťažké určiť či máš alebo nemáš nárok.

  P.S. doplnenie: pokiaľ by to chceli riešiť výmenou - tak CELÝ výrobok!
  Naposledy upravil misoft : 03.02.16 at 06:23

  reklamacia podvozku kociara

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.