Zavrieť

Porady

Stravovanie, živnostník práca z domu

Chcela by som sa opýtať ako to je keď som živnostník ale pracujem z domu, nemám obchod ani kanceláriu ale internetový obchod. Môžem si dávať do nákladov bločky z reštaurácie či z potravín (samozrejme tú sumu danú zákonom 4,20 €) a zároveň musím nejak dokazovať že som daný deň nejak pracovala? Jedná sa mi o pracovné dni pondelok až piatok Ďakujem za rady
3 komentárov     zbaliť
veronikasad si súčasne zamestnaný na pracovnú zmluvu u zamestnávatela ?
seraffa nie, len živnostník. A to dve veľké účtovníčky mi povedali že si môžem aj bločky z potravín dať. Ach jaj, tak už za rok 2014 ich mám tento rok ich vyhodím za rok 2015 a na tento rok si začnem už kupovať stravné lístky. Takže si mám viesť aj evidenciu odpracovaných hodín? To nieje rpoblém ale všetko si robím sama nemá mi to kto dokáazať
veronikasad Evidencia dochádzky je viac-menej formalita. Pokial máš zakúpené SL, žiadna kontrola to nebude spochybňovať. Len SL sa musia kúpiť vopred, nedajú sa spätne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aby si si mohla uplatniť doklady za poskytnutú stravu,(nie nákup potravín) musíš si viesť evidenciu odpracovaných hodín.( viac ako 4 hod. denne)To si môžeš uplatniť len ak nie si zamestnaná aj na PZ a máš nárok na zabezpečenie stravy zo zamestnania.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bločky z potravín určite nie. Nebolo by jednoduchšie kupovať si stravenky, ako zháňať bločky z reštaurácii ?

    Stravovanie, živnostník práca z domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.