Zavrieť

Porady

Príjem z Rakúska

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadne vypracovania daňového priznania k dani z príjmov FO typu A, kde plynú príjmy aj zo SR aj z AT. Všetko mi je v podstate jasné, až na to, že príjmy v AT sa zdaňujú inak ako u nás, a preto aj na potvrdení o príjme z AT, je zdaniteľný príjem vypočítaný inak ako u nás. Majú klasický hrubý príjem, potom majú rôzne príplatky za nadčas a pod., ktoré sú zdaňované inak, ďalej majú napr. 13. plat tak isto zdaňovaný iným spôsobom ako u nás celkový príjem. Všetky tieto veci majú od hrubého príjmu odpočítané a tak isto majú odpočítané aj odvody z týchto príjmov. Netto príjem ( zdaniteľný príjem ) je preto iný ako by bol vypočítaný u nás. A teraz neviem, čo mám dať do hrubého príjmu v daňovom priznaní - či hrubý príjem aj vrátane nadčasov a 13. platu alebo ho mám ponížiť tak, ako bolo urobené v rakúskom potvrdení. a to isté sa týka aj zaplatených odvodov, čiastka celkových odvodov je ponížená o odvody z nadčasov a 13. platu. Písala som aj na finančnú správu, ale zatiaľ bez odpovede, tak by som sa chcela poradiť s Vami ak Ste také priznanie už podávali a bolo to v poriadku.

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ak máš Lohnzettel tak pre SK DP potrebuješ len dve sumy:
    z r. 210 - brutto príjmy
    r. 225 + r. 230 (nad nimi býva spočítaná ich suma - insgesamt einbehaltene SV-Beiträge) - to sú odvody

    Nič iné Ťa nemusí zaujímať. V lohnzettli nie sú vyčíslené zvlášť odvody na zdravotné a zvlášť odvody na sociálne poistenie, tak ich v sk dp uvádzaš spolu v jednej sume v r. 33

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    wirgi, Lara11, profesional, Anik, Krakonoš, Ľaľa, Katy a R
    7
    Lara11 Ďakujem Ti veľmi pekne pomohla si.

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    Dobrý den,prosím vás o ozrejmenie. Minulý rok som podávala DP z príjmov ktoré boli z Rakúska ale pre slovenskú firmu. Dávala som ich vyňať. Teraz tam máme pár dní v januári príjmy pod tou istou slovenskou firmou ale zvyšok roka prešiel pod Rakúsku firmu. Ako mám postupovať pri podávaní DP tento rok? Mám k dispozícii lohnzettel und beitragsgrundlagennachweis.
    Ďakujem veľmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.