Zavrieť

Porady

Prenos daňovej povinnosti medzi subdodávateľmi..

1. Pri každej prijatej faktúre za stavebné práce od subdodávateľov "s prenosom daň.povinnosti" uplatníme samozdanenie a zároveň odpočet? Aj keď ďalej fakturujeme s prenosom daň.povinnosti?
2. A je pravda, že z prijatých faktúr za nákup materiálu si môžeme uplatniť odpočet DPH až po zaplatení faktúry??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hudy21 je offline (nepripojený) Hudy21

    Hudy21
    Silvia, neviem, či je to tak zámerne, ale Vaše otázky sa týkajú dvoch samostaných častí novely zákona o DPH. Bod 1 sa týka rozšírenia tuzemského samozdanenia na stavebné práce a bod 2 sa týka osobitnej úpravy uplatňovania DPH až po zaplatení. To sú dve rôzne veci. Čiže, ak máte bežnú faktúru za materiál (nie je na nej vyznačená osobitná úprava), tak si ju môžete odpočítať hneď aj v prípade, že ten materiál zabudujete a budete to faktúrovať bez DPH (samozdanenie).
    silvia ďakujem! nebolo to zámerne, len ma zarazilo, keď som v jednom článku čítala, že keď fakturujeme stavebné práce s prenosom daň.povinnosti, nákup použitého materiálu môže ísť na odpočet DPH až po zaplatení... no možno som prehliadla poznámku o uplatnení osobitnej úpravy..

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    1.áno
    2.iba ak uplatňujete spôsob vrátenia DPH až po zaplatení, resp.aj vtedy ak to uplatňuje váš dodávateľ.

    Prenos daňovej povinnosti medzi subdodávateľmi..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.