Zavrieť

Porady

poskytnutie uveru zamestnancovi

mam zamestnanca, ktory si chce zobrat z banky uver, no uroky su velke ked ide o bezucelovu uver. chcel by som mu ako zamestnavatel (SZCO) poskytnut uver, bud bezurocny, alebo s minimalnym urokom. nakolko s tymto nemam skusenosti, chcem sa opytat :
1 mozem ako SZCO poskytnut zamestnancovi uver?
2 je v zakone osetrene minimalne % urokov, alebo to zavisi od nasej dohody?
3 bude to mat nejaky vplyv na mzdove uctovnictvo-odvody poistovniam, dane?
4 mate na to nejake tlacivo, pripadne vzor zmluvy alebo aspon nejake odklady?

hladal som, ale nasiel som tu k tomu len jednu temu aj to nevyriesenu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    NO, neviem, či dobre poradím, ale bola som na školení na zúčtovanie dane, a tam bolo takéto: Bezúročna pôžička zamestnancovi je jeho zvýhodnenie, teda zamestnávateľ je povinný zdaniť zamestnancovi túto pôžičku podľa bežného úroku v banke. (mesačne dodaňovať podľa zostatku)

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ak chceš zamestnancovi pomôcť, poskytni mu pôžičku(prípadne aj bezúročnú) ako fyz. osoba nepodnikateľ. Urobte medzi sebou zmluvu a dohodu o splátkach. Netreba vždy všetko preháňať cez vzťah podnikateľ a zamestnanec. Stačí iba ako človek-človeku.

    V časti tlačivá a dokumenty sú vzory zmluvy o pôžičke.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Jój, aj ja by som rada takého zamestnávateľa. U toho môjho získať čo i len potvrdenie pre banku je obrovský problém. Ale to už som písala v inej téme aj to že mi ho s krvácajúcim srdcom a trasúcou rukou podpísal a aj tak nič z toho tentokrát zo strany banky.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    uctovnik - dakujem, nemam s tm skusenosti, takze ma taketo moznosti nenapadali

    willma - ine to je v malej firmicke u zivnostnika, ine v sro kde majitel zamestnanca mozno ani nevidel...asi

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ale videl,mám kancel hneď vedľa a zároveň oproti schodom. Takže pokaždé, keď príde do práce nakukne ku nám.:p a myslím, že odvádzam dosť dobrú robotu... ale princíp je princíp teda z jeho strany. V podstate ako sa hovorí som rada, že som zamestnaná a bolo aj horšie.

    poskytnutie uveru zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.