Zavrieť

Porady

Mam dedit byt po mame spolu zo sestrou. Ak sa rozhodneme byt predat, budeme platit dan z príjmu plynúceho z predaja nehnuteľnosti?

V roku roku 1997 odkupili rodicia byt do osobneho vlastnictva. Po otcovej smrti v roku 2001 som cast bytu zdedila spolu so sestrou. A v roku 2015 zomrela aj mama. Ked byt predame, budeme mat z toho prijem a budeme musiet z toho prijimu zaplatit dan?
Za odpoved vopred dakujem. Otazku som sa snazila upravit .
Naposledy upravil danka10 : 14.03.16 at 14:35 Dôvod: zle polozena otazka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zrejme myslíš dan z príjmu kedže píšeš pri predaji, či? Prííjem bude od dane oslobodený.
    Naposledy upravil Tweety : 13.03.16 at 14:38
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R lenže je to v rubrike "daň z nehnuteľnosti" a aj v texte je daň z nehnuteľnosti
    Tweety Možno, ale uviedla dan z predaja nehnuteľnosti.
    Tweety možno doplní, čo vlastne myslela
    Katy a R lenže taká daň neexistuje ... ja len - že dobre by bolo presnejšie definovať, lebo takto len hádať a predpokladať môžme
    Tweety Áno,nie je ale ľudia si to pletú.
    danka10 Ano, tak som to myslela. Zle som sa vyjadrila. Dakujem.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    daň z nehnuteľnosti platí majiteľ obci - počas doby, kým tú nehnuteľnosť vlastní. rozh dátum je - 1. január. v každom roku. ak nastane zmena - robí sa v jauári nasl roka DP.
    ak v roku 2016 byt predáte - treba spraviť potom v januári DP - ukončenie daňovej povinnosti.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Daň z nehnuteľnosti a zdanenie príjmu plynúceho z predaja nehnuteľnosti sú dve úplne odlišné dane. Nie je jasné, k čomu dotaz smeruje.

    Mam dedit byt po mame spolu zo sestrou. Ak sa rozhodneme byt predat, budeme platit dan z príjmu plynúceho z predaja nehnuteľnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.