Zavrieť

Porady

Vrátenie dane z Rakúska

Prosím o informáciu, ako postupovať, keď chcem požiadať o vrátenie zaplatenej dane v Rakúsku (brigáda 2 mesiace). Potrebné formuláre ako kópiu dokumentu Lohnzettel od zamestnávateľa a potvrdenie BESCHEINIGUNG EU/EWR + výplatné pásky mám, len neviem kde mám odniesť formuláre, buď na DÚ podľa trvalého pobytu, alebo zaslať do Rakúska. Vie mi niekto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Banská Štiavnica Ďakujem. Ešte otázku. Ak už som podal DP aj na slovensku a mám o tom potvrdenie, že daň je na slovensku vyrovnaná, potom spolu s tymto potvrdenim a potvrdeniami, ktore mam od rakuskeho zamestnavatela mam kde zaslat, aby mi vratili dan zaplatenu v Rakusku ? Nerad by som DP daval spravit nejakej spolocnosti, uctuju si dost velke poplatky a ta vratka dane je len 45 Eura. Dokažem to spravit aj sam ?
    zanetth Nestačí poslať doklady, treba vyplniť rakúske DP (formulár L1 a L1i). Ako viete, že vratka dane je len 45 EUR? V prípade nízkych príjmov v AT vracajú aj časť zaplatených odvodov.
    Banská Štiavnica Našiel som na internete formular L1; staci ked ho vyplnim, prilozim potrebne doklady a poslem ? Nejde o vysoky prijem, zaplatene odvody cca 350 Eur a daň 45 Eur. Formular L1 + doklady traba poslat na prislusny danovy urad v AT podla sidla zamestnavatela ?
    zanetth Ten formulár L1 ani L1i sa nedá stiahnuť z internetu, treba originálne tlačivo z finanzamtu. Vrátia Vám zaplatené preddavky + 20% zo zaplatených odvodov, maximálne však 220 Eur. Áno treba poslať na DÚ podľa sídla zamestnávateľa.
      zbaliť

    Vrátenie dane z Rakúska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.