Zavrieť

Porady

Úver, zaradenie budovy, zálohová fa, DPH a dobropis

Ahojte,
mohli by ste mi poradiť?
Ako mám postupovať v POHODE, keď nám prišla faktúra od dodávateľa, o niekoľko dní nám prišiel k tejto faktúre dobropis, ktorý automatický znížil faktúrovanú sumu. My sme úhradili faktúru čiastočne, teda zníženú o dobropis. V POHODE je síce suma nulová, ale vysí, že neuhradili sme celkovú fakturovaná súmu z faktúry a dobropis. Ako mám postupovať?

Ďakujem vám veľmi pekne.
Naposledy upravil joshep : 15.06.06 at 16:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valleri1 je offline (nepripojený) Valleri1

    Valleri1
    Dobra rada - skus rozpisat kazdu otazku zvlast, samostatne. Skor ti pridu odpovede. Takto je to vela problemov naraz a su v inych temach ako by mali byt.
    Nedavala by som to vsetko do "Uctovnychh programov", tu to najde malokto, takze ti menej ludi poradi.
    Ale budem sa ti snazit za chvilku na niektore odpoved.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    1. Neviem ako zaúčtovať finančnú výpomoc od inej spoločnosti (firmy), teda úver. Tej firme budeme postupen splácať úver tovarom.
    Ak je to krátkodobé tak na 249, ak dlhodobé tak by som použil 479
    2. Ďalej by som potreboval poradiť zo zaradením budovy. Kúpili sme budovu na základe úveru z banky. Máme iba kúpnopredajnú zmluvu, nemáme žiadnu faktúru a neuhradzali sme budovu z nášho účtu. Uhradila ju za nás banka. Ako ju mám zaradiť?
    Kúpnopredjná zmluva, ak spĺňa všetky náležitosti je povožovaná za faktúru. A k tej úhrade, dostanete výpis z úverového účtu (ak ste ho medzičasom nedostali.
    3. Ako mám účtovať prijanú zálohovú faktúru na stroj na aký účet a prijatú zálohovú faktúru napr. za stravné lístky? na účety 314/321?
    Osobne prijaté zálohové fa neúčtujem, účtujem až od ich úhrady.
    4. Je potrebné zaokrúhlenie celkovej faktúrovovanej sumy pri prijatých a vydaných faktúrach účovať na účty 548 alebo 648? Robím to tak.
    Ako mám vypočítať koeficient DPH a na čo slúži? §50/2 ZDPH

    mata_p je offline (nepripojený) mata_p

    mata_p
    Ahoj,
    v sekcii likvidacia pravou mysou si das likvidacia bez vazby. Pri obidvoch dokladoch v pozadovanej sume a s datumom prijatia dobropisu. Pri dobropise ti doporucujem dat ako parovaci symbol cislo faktury nie dobropisu, aby sa ti v agende saldokonta vyparovali doklady.
    Naposledy upravil mata_p : 16.06.06 at 09:08

    Úver, zaradenie budovy, zálohová fa, DPH a dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.