Zavrieť

Porady

Môže zamestnávateľ zraziť zo mzdy manko na kase aj bez dohody o zrážkach?

Idde o reštauráciu malú, jedna zmena vytvorila manko. Zamestnávateľ im automaticky stiahol zo mzdy rovnakú sumu. Ja teraz robím mzdy a očakávala by som aspoň dohodu o zrážkach. Zamestnávateľ mi napísal, že sa s nimi porozprával, sú si vedomí, čo urobili. Ale stále si myslím, že to nestačí, veď nie každý zobral rovnako. Ja by som navrhla, nech im vyplatí celú mzdu, keď nechcú nič podpísať a nech dá trestné oznámenie alebo čo. Je to okolo 7 tis eur, to je dosť.
Dohody o hmotnej zodpovednosti majú podpísané.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Treba urobiť zápis o škode, kde bude škoda uznaná a kde bude aj vyjadrenie o tom, že ju spôsobili, uznávajú výšku a súhlasia so zrážkou zo mzdy. Nečudujem sa zamestnávateľovi, že chce mať škodu nahradenú, ale treba dodržať postup. Ak by zamestnanci namietali na súde, tak by uspeli. Lebo zamestnávateľ nemá dôkazy a zrážku so mzdy vykonal bez odôvodnenia.
    Jana Motyčková Súhlas nestačí, musí byť spísaná dohoda o zrážkach zo mzdy. A tretinový systém.
    terezamaria Plus treba dohodu o zrážkach zo mzdy....až potom vykonať zrážku...
    kopretinka 04.04.16 08:56 odstránil(a) z Porady

    Môže zamestnávateľ zraziť zo mzdy manko na kase aj bez dohody o zrážkach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.