Zavrieť

Porady

Ako oklasifikovať príjem dotácie od ÚPSVaR na školské potreby ?

Dobrý deň. Sme Materská škola, rozpočtová organizácia Mesta. Prostredníctvom zriaďovateľa dostávame od ÚPSVaR dotáciu na podporu výchovy k plneniu školských povinností tzv. na školské potreby. Dotáciu dostávame na osobitný (nie výdavkový) účet a nemáme tento príjem rozpočtovaný. Nie je mi jasné či mám oklasifikovať príjem tejto dotácie a potom zároveň aj výdavok za nákup školských potrieb , ktoré kupujeme pre deti my na faktúru. Ak áno , akú položku ekonomickej klasifikácie rozpočtovej klasifikácie mám použiť ? Ďakujem
Naposledy upravil Erika Knošková : 04.04.16 at 11:33 Dôvod: Gramatická chyba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bambina1011 je offline (nepripojený) bambina1011

    bambina1011
    Prečo Vám obec posiela dotáciu na mimorozpočtový účet????
    Erika Knošková Nerozpočtuje nám to, preto

    Janka.117 je offline (nepripojený) Janka.117

    Janka.117
    Dobrý deň,

    u nás v MŠ účtujeme nasledovne:
    my však dostávame transfer na výdavkový účet:
    - prijatý bežný transfer z UPSVAR 222/357
    - nákup školských potrieb 501/222 rozpočtová klasifikácia 633009 alebo 633006
    - transfer 357/693
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Erika Knošková Ďakujem za odpoveď. Tento spôsob účtovaniavšak poznám aj zo seminára s Ing. Urbanovou . Potrebovala by som však ako to urobiť na mimorozpočtovom účte.
    Janka.117 Na mimorozpočtovom účte by som to dala zdroj 72h - od úradu práce sociálnych vecí a rodiny, klasifikácia je otázna možno 312011 od ostatných subjektov verejnej správy, neviem si však predstaviť potom klasifikáciu pri faktúre....
    Erika Knošková Uvažujem tiež tak isto len 312001, pri faktúre by som dala taký istý zdroj 72h a položku 633009
      zbaliť

    Ako oklasifikovať príjem dotácie od ÚPSVaR na školské potreby ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.