Zavrieť

Porady

Nadštandardná doba štúdia - externé / denné

Ahojte. Mám na vás otázku, snáď mi bude niekto vedieť poradiť.

Študoval som od začiatku štúdia na VŠ externou formou. Dostal som sa až do magisterského ročníka, práve som pred diplomovou prácou. Chcel by som toto štúdium aj napriek tomu, že mám kúsok pred štátnicami zanechať a študovať iný príbuzný odbor od magisterského, čiže dva roky. Štát za mňa tieto roky platil odvody, nosil som potvrdenie o návšteve školy do poistovne. Chcel by som sa spýtať, či by za mňa štát platil aj naďalej, ak by som prešiel na dennú formu, kedže som študoval päť rokov externe a nemal som nárok na žiadne zľavy. Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bude, ak splnas podmienku veku.
    Ale nerozumiem, preco zahodit tuto skolu, ked uz si tak blizko k cielu.
    Ved mozes ukoncit jednu skolu a studovat dalsiu.
    promile Ďakujem za odpoveď. No je to predovšetkým preto, pretože po ukončení prvého stupňa som si nepodal prihlášku na práve tento príbuzný predmet, ktorý ako som neskôr zistil ma veľmi baví. A chcel by som dokončiť magisterský práve tam, pretože po ukončení magisterského teraz, by som sa neuplatnil práve v tom obore. Žiaľ som sa dozvedel, že osoby, ktoré študovali denne a nedokončili štúdium a chcú isť napríklad od znovu platia zdravotnú. Moja otázka je preto, čo ak som študoval externe po celý čas a teraz chcem využiť voľbu denného. Mám 25 rokov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 11 odst. 7 Zákona o zdravotnom poistení


    (7) Štát je platiteľom poistného, ak v odseku 8 nie je ustanovené inak, za

    a) nezaopatrené dieťa;29) za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba do dovŕšenia 30 roku veku, ktorá študuje na vysokej škole najdlhšie do získania vysokoškolského vzdelania druhého stupňa, okrem externej formy štúdia,30) poistencom štátu je aj v období prázdnin až do vykonania štátnych záverečných skúšok alebo do zápisu na vysokoškolské štúdium druhého stupňa alebo tretieho stupňa v dennej forme štúdia, ak zápis na vysokoškolské štúdium druhého stupňa alebo tretieho stupňa bol vykonaný do konca kalendárneho roka, v ktorom bolo získané vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa alebo druhého stupňa v dennej forme štúdia,
    promile Celkom zaujímavo naformulované. Čiže to znamená, že ak som študoval externou formou 5 rokov s tým, že magisterský som nedokončil, tak pokojne môžem ísť na dennú formu s tým, že štát mi bude preplácať zdravotnú, kým nepresiahnem vek 30 rokov, čo znamená v mojom prípade, že by som pokojne mohol ísť aj od na balárske, kedže mám 25 rokov ?

    Nadštandardná doba štúdia - externé / denné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.