Zavrieť

Porady

Prepis rodinného domu bez prítomnosti notára pri overovaní podpisov.

Už som tu písal, ako rodičia darovali dcére rodinný dom,ale boli uvedený do omylu, že vraj dcéra po ich smrti všetko spravodlivo rozdeli medzi nás, troch súrodencov. Teraz sme sa dozvedeli,že pri overovaní podpisov notár nebol a ani rodičia neboli u notára.Keď sme boli za právničku, povedala, že s tým nepochodíme,že sa to tak bežne robí. Tak potom naozaj neviem, kde to žijeme, v akom štáte. A to neviem ,či ešte nie sú náhodou aj sfalšované podpisy. Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises, ze rodicia darovali dom dcere s tym, ze po ich smrti sa spravodlivo podeli s ostatnymi surodencami.

    Keby jej dom nedarovali, tak po ich smrti by deti automaticky zdedili spravodlivo kazdy svoj podiel...

    Z toho mi vypliva, ze rodicia ten dom dcere venovali umyselne. Na co by inak sluzil ten "medziclanok" s darovanim?

    Neviem, co chces dosiahnut,nakolko si nezadal otazku. Ale napadnut darovaciu zmluvu po smrti rodicov a dosiahnut tym nejeky ciel, aby ta sestra vyplatila z darovaneho domu,to je na velmi komplikovane dokazovanie a mozno aj dlhorocne behanie po sudoch s nejasnym koncom....kazdy clovek si moze za zivota so svojim majetkom robit co chce,aj darovat komu chce. To by si tazko aj na sude napadol...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anonym13 Ja som sa len chcel dozvedieť, či je to právoplatne , keď rodičia neboli u notára. Rodičia by to chceli vrátiť,ale už je asi neskoro. Všetko im natrepala do hlavy sestra, že vraj potom sa to rozdeli.
    ivka70 kedy bol dom darovany?
    arizona A rodicia este ziju?
    anonym13 minulý rok v siedmom mesiaci
    anonym13 ano,žiju,otec má alzhajmera a matka je už tiež napoly mimo,sestra to využila,inač by to naši nikdy nenapísali na jedneho.
    ivka70 http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...enie-daru.html
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Naozaj je situácia taká, že sestra je vlastníčkou - je normálne ona uvedená na LV ? ? - toto si môžeš overiť na kapor.sk - aj titul nadobudnutia. A ak rodičia dom darovali - tak aj zmluvu by mali mať niekde doma odloženú.
    Ak na zmluve nie sú overené podpisy - tak určite sa nájde overené splnomocnenie na zastupovanie pri prevode tejto nehnuteľnosti ..
    Žiadať o vrátenie daru veru nie je vôbec jednoduché .. viď OZ http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40
    tuto info https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...ZzKM9jBEkv9k2A

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Rodičia ako darujúci nemuseli zmluvu podpisovať u notára. Mohli ju podpísať v matrike. Podpisy okrem notára overuje aj matrika. No nemuseli ísť ani na matriku či k notárovi, pracovníčka matriky alebo z notárskeho úradu mohla prísť aj k rodičom domov a tam sa mohol podpis overiť.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Na rovnopise zmluvy, ktorú majú rodičia doma, nemusia byť overené podpisy. To však neznamená, že zmluva nebola overená. Overené podpisy musia byť v dvoch rovnopisoch (odovzdávajú sa na katastri) ďalšia či ďalšie rovnopisy nemusia mať overené podpisy. Ak bola nehnuteľnosť zavkladovaná na nového majiteľa, musela darovacia zmluva spĺňať všetky zákonom stanovené náležitosti. Návšteva, či dohľad notára pri uzatváraní, k nim však nepatrí.
    Naposledy upravil mareko : 24.04.16 at 09:26 Dôvod: doplnenie

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Teraz sme sa dozvedeli,že pri overovaní podpisov notár nebol a ani rodičia neboli u notára.
    Dobre ste sa dozvedeli...si predstav, že je to nie bežné, ale normálna prax, ktorá nie je nezákonná a ničím výnimočná.
    Zvyšok Tvojich všeliakých tvrdení musíš dokázať ...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anonym13 Samotní rodičia mi to dokážu,.
    buchač anonym13 (Dnes 19:14) Samotní rodičia mi to dokážu,. ...
    ------------------------------------
    anonym13 (Dnes 15:48) ano,žiju,otec má alzhajmera a matka je už tiež napoly mimo,sestra to využila,inač by to naši nikdy nenapísali na jedneho.
    ========================

    Hm...a si aj pamätáš, čo vlastne píšeš ?

    S tými rodičmi a ich chorobami veľa vody nenamútiš...ak by došlo k súdu, advokát protistrany svedectvo rodičov veľmi rýchlo spochybní...
    anonym13 Na čo je overovanie podpisov u notára, keď podľa Vás nemusí byť. Tak som to pochopil.
    anonym13 Rodičia prišli na to, že urobili chybu a povedali aj mojej sestre,aby to vrátila späť, ale ona by sa vraj zhodila,ide jej len o majetok.
    buchač anonym13 (Dnes 19:18) Na čo je overovanie podpisov u notára, keď podľa Vás nemusí byť. Tak som to pochopil.
    ===========================
    Aby si bol v obraze.

    Notár samotný nemusí byť pri overovaní podpisov...a zvyčajne ani nie je. Notár má iné na prácu, ako nejaké podpisy overovať.
    Na overovanie podpisov a inú vedľajšiu (menej dôležitú) prácu má notár zamestnaca na to určených. Tento pracovník chodí bežne aj do domácností klienta...povedzme chorí.
    anonym13 Tam nikto určite nebol.
    buchač Ale šak ja sa s Tebou nehádam...
    Ty a rodičia a samozrejme sestra musíte vedieť, čo sa a za akých podmienok prihodilo.
    Ak sa to niekomu nepáč a nedá sa nijak z kola von normálnym spôsobom, tak ostáva aj druhá (normálna) voľba, teda súd.
    anonym13 Ďakujem za rady,ale ešte neviem,keby to šlo na súd, musia to dať rodičia,alebo my,súrodenci.Rodičia sú v takom stave,že otec nevie,čo bolo pred desiatimi minútami a matke, keby som dal podpísať na miesto gratulácie darovaciu zmluvu rodinného domu,tak mi to určite podpíše.Asi tak je to v skratke.
    mareko Ty tvrdíš, že dom je prepísaný, sestra je v LV - čku zapísaná ako jediná vlastníčka domu a podpisy na darovacej zmluve neboli úradne overené? Rozumiem tomu správne?
      zbaliť

    Prepis rodinného domu bez prítomnosti notára pri overovaní podpisov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.