Zavrieť

Porady

vyučtovanie za byt, zmena zalohovania

Dobrý deň,

Chcem Vás poprosiť, ak mi viete poradiť, o radu - či je vporiadku postup, pri ktorom mi môj spravca bytu bez môjho súhlasu ( - spytoval som sa aj ostatných vlastníkov bytov a tiež nevedia o čo ide a nerozumeju tomu) zmenil vo vyučtovaní minulého roka spôsob interpretacie prijatých zaloh v tom zmysle, že zrazu v priebehu roka ( odvolávajúc sa na zákon 182-1993, zrejme v novele 469-2005 ) už neráta zálohy inkasované v danom mesiaci, za zálohy daného mesiaca, ale za zálohy nasledujúceho mesiaca a tým vytvoril situaciu, ze mi zarátal v danom ročnom obdobi len 11 záloh ( túto zmenu vecne vykonal tak, že mi akože chýba záloha za štvrtý mesiac ), napriek tomu, že v danom ročnom období som formou inkasa uhradil 12 záloh ( - že zálohy boli poukázane správcovi a neboli vrátene, som si bol osobne overit na inkasnom stredisku ) Zrejme si správca vytvorili akúsi filozofiu pre tento prípad, ale nie je ju schopný vysvetliť inak, iba tvrdí, že to tak musí byť na základe zákona 182-1993 a to je celé jeho vysvetlenie, ale tento správca už vykonáva pre náš dom správu viac rokov a nič sa nemenilo na zmluve o vykone a správe, odvoláva sa len na zákon 182-1993 a to je všetko. Má na to právo, bez súhlasu vlastníkov bytov, alebo nie?
S poďakovaním a pozdravom .

Zma
Naposledy upravil zma : 16.06.06 at 14:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Áno je to tak. My sme na systém platenia preddavkov mesiac dopredu oproti doterajšiemu stavu platenia mesiac pozadu resp. v ten istý mesiac prešli už minulý rok. Totiž do vtedy sa platili preddavky u nás do 25.v mesiaci za ten istý mesiac napr. do 25.júna za jún, teraz podľa nového to je už za mesiac dopredu teda do 25.júna za júl.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Správca to buď robí tak, ako u vás, že započíta 11 platieb, alebo v jednom mesiaci musíš uhradiť 2x platbu, čiže v aktuálnom roku bude platieb 13, ale započítaných do vyúčtovania 12.

    vyučtovanie za byt, zmena zalohovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.