Zavrieť

Porady

Pestovanie čučoriedok

rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Prispeje niekto s radou o tom, ako pestovať čučoriedky - polohu, ošetrovanie, hnojenie atď? Prosím hlavne tých, ktorí majú už niekoľkoročné skúsenosti. Asi pred 3 rokmi som len tak zo zvedavosti zasadila 2 čučoriedky. Ani som sa o ne veľmi nestarala. Až tohto roku sa na nich objavila celkom pekná úroda, čo ma dosť prekvapilo a tak som sa rozhodla, že by som ich mohla pestovať toľko, aby sa aj rodina najedla a aby ostalo aj na konzervovanie na zimu.Vďaka.
Usporiadat
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

maroši Pozri príspevok
A ešte jedna otázočka na teba ked sadíš používaš prírodnú zeminu spod ihličnanov alebo si tvoríš substrát ?
Keď sadím používam zmes ihličnatej hrabanky,kyslej rašeliny,pilín a normálnej pôdy aby to rýchlo nepresychalo.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

J500j Pozri príspevok
Paloo

Podľa doterajších tvojich príspevkov ( neboli v nich tvoje dostatočné obrazové prílohy ) som si myslel že máš v záhrade vhodnú kyslú pôdu a pestuješ ich vysadené voľne. Polohu na to asi máš. Tieto obrázky ma však prekvapili. Na to všetko ti blahoželám, a ako sa povie „klobúk dolu“.

PS: Tá kyselina z bateriek robí asi svoje. „divy divúce


Jano
Počúvaj Janko,som síce chemik,ale pri pestovaní čučoriedok nepoužívam chemiu.Ja,moja rodina a aj známi to jedia
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

ela77 Pozri príspevok
To ich budeš mať stále v tých nádobách ?, či pôjdu aj priamo do zeme, lebo ak zostanú v nádobách, tak čo s nimi na zimu, ako to ošetruješ proti zmrznutiu, predsa je to iné ako keď sú v zemi. My sme sa na naše prvé tešili a drozdy nás predbehli, tiež si na ne robili chuť a čakali až dozrejú.
Na zimu som rastliny nebalil žiadno.Stačilo prihodiť snehu,prípadne počas oteplenia uliať trochu vody.Rastliny som takto pestoval 6 rokov a vlani som posledné vysadil z dôvodu nestíhania zavlažovať v lete do pôdy.Proste pri tak veľkých rastlinách sa nedá odísť ani na tri dni preč
U bráchu sa týmto spôsobom pestuje ďalej.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

paloo Pozri príspevok
Počúvaj Janko,som síce chemik,ale pri pestovaní čučoriedok nepoužívam chemiu.Ja,moja rodina a aj známi to jedia
Zdravím Paloo

Nemusíš to brať predsa hneď tak osobne. Nikto by predsa nelial kyselinu sírovú do zeme aby z nej vytvoril kyslú zeminu pre rastliny. Veď to je predsa nonsens. Ale čítal som myslím dosť veľa príspevkov na fórach a v jednom si pamätám, že tiež takto niekto podpichol. Tak som to len tak ako „„„PS“““ pripomenul. Naozaj obdivujem tvoj úspech v pestovaní nielen čučoriedok.

Jano
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Mne sa daria pestovať obyčajné čierne a červené maliny z lesa: kde chcem tam zakopem do zeme výhonok, kde nechcem tak ho vykopem aby sa mi nerozrastali po celej záhrade. Okrem toho že ich strihám tam kde mi zavadzajú, tak s nimi nerobím - nič, ani v 35 st. teplotách ich nepolievam, nehnojím - proste keď napíšem nič, tak nič.

Plnia mi dvojjedinú funkciu: sú husté, strašne pichajú tak k nám neprejde ani susedovie mačka a mám vynikajúci živý plot. Tie maliny dozrievajú postupne, lebo vo vnútri si samé tienia - tak tie sú neskoršie ako tie čo sú vystavené na slnku. Jeme ich od júla do septembra.
Suším ich na čaj, robím koláče, mrazím ......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať