Zavrieť

Porady

Ročné hlásenie_časť V._riadok 11_Počet mesiacov

Dobrý deň,
prosím o radu, nakoľko môj mzdový softvér ma opäť raz mätie.. V časti V., riadok 11, počet mesiacov mi dáva (podľa mňa nesprávny počet mesiacov).. Tam udávame počet mesiacov, na ktoré vznikol zamestnancovi nárok, však? Takže ak na riadku 11-Daňový bonus je 513,84, počet mesiacov bude 24, však? Teda nárok! Nie kalendárne mesiace, počas ktorých mu bol daňový bonus vyplácaný počas roka..

Ďakujem moc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Dávajú sa tam mesiace, v ktorých bol daňový bonus vyplácaný. Nie sú tam mesiace, na ktoré vznikol nárok po ročnom zúčtovaní - teda doplatenie daňového bonusu v ročnom zúčtovaní - pričom tá suma doplatku DB v
    tom čísle je, lebo tak je to v tej vysvetlivke k tomu bodu. Ale počet mesiacov zostáva v počte, v akom mu bol priebežne vyplatený
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Takže ak bol počas roka vyplatený DB počas 11 mesiacov, uvediem tam počet mesiacov 11, aj keď v RZD mu bol doplatený ten jeden mesiac???
    Orsz áno ... najprv som si myslela, že softvér sa mýli ... ale keď som si to prečítala tie vysvetlivky, tak je to tak. Na finančnej správe budú podľa toho vedieť, že tam bol DB doplatený.
    Emik27 Ďakujem.. Práve som dovolala s finančnou správou a povedali, že sa tam uvádza počet mesiacov v súvislosti s ročným zúčtovaním dane.. Teda celkový počet mesiacov..
    Orsz máte pravdu ... zavolala som do MRP, lebo som sa spoliehala, že to musia mať správne ... a že už urobili upgrade, kde túto chybu opravili. je to tak ako píšete. Ďakujem tiež za info
    Emik27 Super, teším sa, že sme si to navzájom utvrdili
      zbaliť

    Ročné hlásenie_časť V._riadok 11_Počet mesiacov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.