Zavrieť

Porady

vykurovanie s gamatkami vs plynovy kotol

Ake mate skusenosti s vykurovanim gamatkami? aka by bola priblizna spotreba plynu -2 gamatky-2izby o velkosti spolu 50m2 ? podla mna gamatky spalia menej plynu ako plyn.kotol ktory musi najprv zohriat vodu v systeme..
buchač Mýliš sa...gamatky majú vyššiu spotrebu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ako píše buchač, gamatky majú násobne vyššiu spotrebu ako kotol. Veľa energie púšťajú "hore komínom".

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mám 2 gamatky na chalupe. Ešte som ich nikdy nespustil...ja radšej drevo do krbu alebo do kachlí.

    Vedľa mňa kúria gamatkami, vývody sú smerom na moje územie. Keď idem občas okolo tých vývodov, tak odtiaľ ide solídne teplo.
    Čo som pozeral na net, tak gamatky majú tie straty cez komínčok cca 30-40 %...a to je príliš veľa.

    Je síce pravda, že do prvotných investícií ohľadom kotla a celého systému je potrebné aj niečo vraziť, no návratnosť bude určite za nejaké obdobie. Potom to bude už len o úspore.
    Je síce ale tiež pravda, že v prípade kotla je potrebné počítať aj s elektrinou na pohon obehového čerpadla...
    No na druhej strane budeš mať komplet teplo v celom byte (dome) a aj prístup k teplej vode...teda ovšem, ak už to nemáš vyriešené inak.

    Mimochodom...spotreba sa nedá určiť veľmi presne. Niekomu stačí 18°C v baráku a iný potrebuje oveľa viac.
    ---------------------------------------
    Prelúskaj názory
    http://www.efilip.sk/diskusie#!forum...69250/odpovede


    Poznámka :
    Neviem, kto a ako...ale ja mám (kuwa) veľký rešpekt pred tými gamatkami...nejak by som nevedel pri nich kľudne spať.
    Naposledy upravil buchač : 27.04.16 at 20:01

    vykurovanie s gamatkami vs plynovy kotol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.