Zavrieť

Porady

Dobová tlač z roku 1946

Dobrý deň, prosím o usmernenie, akým spôsobom mám postupovať, ak by som sa chcela dostať k novinám, ktoré vyšli presne 27.8.1946. Existuje v SR nejaký archív dennej povojnovej tlače? A máte niekto informáciu, aké noviny v uvedenej dobe na SR vychádzali? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    informatik Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    avalik nemas, za co ... google nasiel
    informatik ;-) len či mi to bude na niečo platné...? Vyskúšam.
    avalik ked to nenajdes na stranke tak si tam zavolaj, za poplatok ti urcite poslu aj kopie
    informatik Jasné, zajtra to riešim. snáď budú ústretové žienky v knižnici ;-) veľmi mi na tom záleží.
    informatik Tak som bola úspešná. Uvedené denníky si môžem buď prekopírovať-prefotiť, alebo preskenovať. Rozmýšľam, že keď si ich dám preskenovať (za poplatok), či to budú v nejakom fax copy vedieť vytlačiť tak, aby to vyzeralo dobovo (žltý papier, rozmer A2 či A1), obojstranne?Snáď áno ;-)
    avalik super, dik za info ... a k tomu dalsiemu, maju svoju stranku info hladaj tam
      zbaliť

    Dobová tlač z roku 1946

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.