Zavrieť

Porady

Mame narok na verejne osvetlenie?

Dobry vecer,
pred viac ako 10rokmi sme si postavili rodinny dom, kde ak sme chceli dostat stavebne povolenie sme si museli potiahnut vodu a elektriku na vlastne naklady. Dom je postaveny dost daleko od poslednej neonky a v zime, ked je uz o 4tej tma, je "riskantne" chodit touto tmavou ulickou. Na jesen 2013 (par tyzdnov pred volbou starostu) som ziadala obec o vybudovanie verejneho osvetlenia, na co mi starosta odpisal, ze toto osvetlenie bude vybudovane v roku 2014. Kedze az do teraz sa nic nedialo, napisala som znovu ziadost, naco mi odpisal, ze osetlenie planuje v buducnosti....co v jeho reci znamena nikdy. Prosim o radu, mame narok na toto osvetlenie? Ak ho obec nevybuduje, mozem odmietnut platit dane (napr. za psa?) Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Daj opäť žiadosť na obecné zastupiteľstvo o zriadenie osvetlenia, ktoré dosvieti až k Tvojmu domu. Tam je viac hláv a snáď uznajú, že svetlo po ceste domov potrebuješ. Poplatok za psa nemá s týmto Tvojím problémom nič spoločné. Držím palce, aby Ti vyhoveli.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    o takom niecom nerozhoduje starosta ale obecne zastupitelstvo. Zisti si za svoj volebny obvod kto je poslancom a porozpravaj sa najskor s nim a presvec ho aby sa uvedeny problem prejednal na zasadnuti obecneho zastupitelstva - resp podaj pisomnu ziadost o prejednanie na obecnom zastupitelstve - jedine tento kolektivny organ rozhoduje hlasovanim o investiciach v obci.

    Odmietnut platit dane sidce mozes....ale stanes sa neplaticka.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...stavebne povolenie sme si museli potiahnut vodu a elektriku na vlastne naklady. Dom je postaveny dost daleko od poslednej neonky..
    - stavebné povolenie sa VYDÁVA len po splnení určitých podmienok a jednou z nich je aj potiahnutie IS. Na vzdialenosti nezáleží...jeden "ťahá" 10 metrov a druhý 100.
    - nárok neexistuje.
    Ono je ale dosť podstatné, čo je to dosť ďaleko od poslednej neonky.
    Je ale dôležitý jeden fakt v dnešnej dobe...financie obce, na ich nedostatok sa sťažuje skoro každý starosta.
    - môžeš neplatiť dane...ani za psa, ani za nehnuteľno sť..a ani za smetie. No prídu adekvátne opatrenia...kontajner bude večne plný a následne sa bude plniť aj poštová schránka tými výzvami.
    - otravuj starostu, poslancov...atď.

    Mame narok na verejne osvetlenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.