Zavrieť

Porady

Kosenie susedkinho pozemku

potrebujem od vas radu.za nasim domom ma susedka pozemok, ktory vobec nekosi . Usadili sa tam uz hady, neviem ako ju prinutit, aby bola schopna to pokosit. za kazdu radu vam dakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 03.06.16 at 11:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Každý vlastník pozemku má povinnosť sa o pozemok starať, aspoň tak, že ho pokosí.
    Najlepšie sa obrátiť na odbor " Životného prostredia ", ktorý prislúcha k Vašej obci. Tí môžu udeliť aj pokutu, pokiaľ po vyzvaní vlastník pozemok nedá do poriadku. Obecný úrad pokutu udeliť v tomto prípade nemôže, môže len vlastníka vyzvať na odstránenie nedostatkov.
    Naposledy upravil terezamaria : 05.06.16 at 11:56 Dôvod: doplnenie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tu si mozes precitat cele znenie zakona,ktory hovori : § 3 ods. 1 písmeno b) zákona 220/2004Z.z. (celé znenie zákona.pdf) ukladá vlastníkom, nájomcom a správcom poľnohospodárskej pôdy povinnosť predchádzať výskytu a šíreniu burín na neobrábaných pozemkoch.

    Viac TU http://www.kosenietravy.eu/zakonna-povinnost2/

    Mas pravo pisomne sa obratit na vas obecny urad a ziadat,aby vyzvali vlastnika k naprave a povinnosti dodrziavat zakon
    Terekaa Dakujem :-)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty nemas ziadne paky ju donutit kosit pozemok.
    Obrat sa na obecny ci miestny urad, ktory to musi zabezpecit.
    Ten susedu vyzve na udrzivanie pozemku, ak ten pozemok udrzivany ma byt.
    Terekaa No lenze bola som aj na obecnom urade len ti povedali, ze to je bezviznamne nieco jej hovorit ze si to mam pokosit sama.
    ivka70 Daj pisomny podnet, s tym, ze neudrziavsmy pozemok je zdrojom burin a alergenov a znemoznuje susedom riadne uzivat ich nehnutelnosti v okoli. Na pisomny podnet musia reagovat pismne, tam uz ta neodniju tym, ze pokos si sama.
    Ty nemas na cudzom pozemku vobec co robit. Nieto kosit bez vedomia majitela.
    Ak to nerobi suseda, nech sa pistara obec.

    Kosenie susedkinho pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.