Zavrieť

Porady

MODELTEAM - dala som sa nachytat...a co dalej???

Dobrý deň, rada by som sa podelila o moju skúsenosť, neviem či som sa trafila do tejto témy, len neviem už kde s tejto patovej situácie. Ak mi dovolíte, opísala by som vám ju.
V denníku som našla inzerát jednej modeling. Agentúry, že hľadajú detských modelov. Kedze mam vlastne vtedy som mala 6mesacneho synčeka, tak som sa prihlásila a využila som to. Prišli sme, spísali zmluvu-na moju velkuuuu sprostosť som si ju vôbec neprecitala a podpísala, odfotili malého a išli domov. Teraz mi došla ďalšia upomienka s tým, že mam uhradiť spoločnosti za registráciu 20tisic. Ako matka na materskej je to pre mňa vysoká cena. No najviac ma mrzí ako som sa mohla dať tak nachytať.
Keď si spamatne spomínam, tak všetko hralo do karát im a nie mne. Objednali nás na 15:00, no zobrali nás až o 16:10 a môj synček už bol značné nervózny, tým pádom som bola aj ja, už som chcela mat všetko z krku, takže aj tam vidím chybu resp dôvoď, že prečo som nepreštudovala danú zmluvu. A baba len tárala o kastingoch, o aký komparz mame záujem a aký jazyk ovládam a bla bla, ale danú sumu vôbec nespomenula. Veď keby mi len povedala, že odfotíme malého a potom zaplatíte 20tisic, sa otočím na opätku a zbohom.
No teraz neviem čo ďalej, mam to zaplatiť či ignorovať? Ak to budem ignorovať, čo budem mat z toho? Prosím vás, poraďte mi, lebo už nemyslím na nič iné iba čo ďalej.
Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

ahojte vsetci, napisem vam ako zatial prebieha moj pripad. kontaktovala som sa s pravnickou, poslala som jej kopiu mojej zmluvy....napisala mi, ze je absolutne v poriadku, prakticky sa s tym neda nic robit, ale zeby sa dala napadnut pre zle mravy, ze mam kontaktovat ine modeling. agentury a pozistovat zakolko oni robia registracie resp tie fotecky, ak to je menej nez 20tisic, tak zeby sa to aj dalo.
dalej som vam spominala, ze ma kontaktovala redakcie casopisu mama a ja, ze su s nimi v kontakte, a ze to chcu urobit tak, aby bola spokojna jedna aj druha strana, redaktorka sa zaujimala, ci sa da zrusit zmluva resp ci sa da od nej odstupit...baba jej povedala, ze da, len suma sa musi jednoducho zaplatit.
ale aj tak mi stale radia, ze peniaze (ta redakcia) nemam zaplatit, ze s nimi este rokuju, tiez sa im uz ozvala viacero mamiciek tieze podobnym sposobom oklamanych.
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

miskap
prosim ta napis mi ako to prebiehalo ,mam s nim ten isty problem,mna podviedli v piatok -7.7.2006,mozes mi na to odpovedat ?
vopred dakujem
poradim ti, chod na stranky www.diskusia.mamaaja.sk, tam si najdi prispevok MODELTEAM a reaguj, mala by ta kontaktovat redakcia. ved uvidis, uz sme viacere. co ja len viem, tak sme uz styri.
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

Danila
Diskusia o Daskkinom probléme mi pripadá veľmi zvláštna. Takže trochu rekapitulácie nezaškodí. Na inzerát ohľadne detských modelov zareagovala Daskka. Dnes nie je žiadnym tajomstvom, že agentúr pochybnej povesti na na našom trhu je ako maku. Dieťatko, ktoré má byť ešte na matkinom prsníku, malo byť na fotkách pre verejnosť. Prosím, ak je aj toto matkinou prioritou, tak zmluvu, kde chcem akýmsi spôsobom použiť dieťa, si alebo riadne prečítam, alebo ešte pred podpisom prekonzultujem s právnikom. Ja teda právnikov tiež veľmi nemusím, lebo prachy verzus spravodlivosť je u mnohých veľkou dilemou. Ale aj tu na Porade som zistila, že sú aj tí druhí. Zadarmo radiť, to vám poviem, je dnes veľká prednosť pre naších poraďáckych JUDr.
Daskka v príspevku 62 hovorí, že pýtajú prachy od jej synčeka. Aj keď sú to zrejme podliaci mazaní všetkými masťami, pýtajú prachy od mamy. A keďže pochybila, musí dvakrát merať, a raz strihať. Tiež mi prišla obálka, že som potencionálny výherca 3000000.- Sk. Skončila v koši a to isté radím do budúca Daskke.
neviem ci ma zato odsudzujes, ze som chcela synceka zviditelnit, no kazda matka si mysli, ze to jej dietatko je najkrajsie a mozno prave takymto sposobom to chceme dat najavo. mozno sme aj dlho uz na materskej, mozno svetom deti sme tiez naivne....no jedno je iste, urobila som chybu a velku, len taky prispevok ako mas ty napr. ma este viac utvrduje, ze som debil a ze zatahujem moju rodinu do takychto masinerii
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
daskka
neviem ci ma zato odsudzujes, ze som chcela synceka zviditelnit, no kazda matka si mysli, ze to jej dietatko je najkrajsie a mozno prave takymto sposobom to chceme dat najavo. mozno sme aj dlho uz na materskej, mozno svetom deti sme tiez naivne....no jedno je iste, urobila som chybu a velku, len taky prispevok ako mas ty napr. ma este viac utvrduje, ze som debil a ze zatahujem moju rodinu do takychto masinerii
Daška, si úplne normálna mamina a normálny človek, chcela by som vidieť niekoho, kto v živote chybu neurobil. Je dobré že si sa ozvala, je výborné že sa brániš, je supernaj že upozorňuješ na takýchto podvodníkov, ktorí si na báze bežných ľudských chýb (sprosto povedané ľudskej blbosti) založili živnosť. Verím tomu, že aj tí, ktorí poukazujú na to, že je to v prvom rade tvoja chyba, to nemyslia v zlom a chcú tým len povedať - "preboha ľudia, presťaňte byť dôverčiví a než niečo podpíšete 3x si prečítajte hlavne to malé drobné nečitateľné pod "lákavým" textom"... Nehanbiť sa, poukázať na týchto podvodníkov aj za cenu priznania vlastnej hlúposti či naivity si tiež vyžaduje kus odvahy. A možno si pomohla x-dalším maminám, ktoré by tiež rady ukázali svetu aké su tie ich ratolesti prenádherné . Držím ti palce
0 0
miskap miskap

miskap je offline (nepripojený) miskap

daskka
poradim ti, chod na stranky www.diskusia.mamaaja.sk, tam si najdi prispevok MODELTEAM a reaguj, mala by ta kontaktovat redakcia. ved uvidis, uz sme viacere. co ja len viem, tak sme uz styri.
Ahoj Dasska, jaj, ja Ti bojujem uz od soboty, v piatok som tam bola na castingu, ale nemohla som celu noc spat, lebo v myslienkach mi to vyrilo ako v Krutnave, takze uz v sobotu som pisala do redakcie mama a ja, a pred chvilou sa mi ozvali, uz sme piati, motivacia vzrasta, pravnik bude, aj ked nikomu neverim (vychova od malicka), dala som sa nachytat, ale to len preto, lebo som tu v Blave surne potrebovala brigadu na prezitie,
Budeme si pisat Dasska, BOJUJME!!!
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

miskap
Ahoj Dasska, jaj, ja Ti bojujem uz od soboty, v piatok som tam bola na castingu, ale nemohla som celu noc spat, lebo v myslienkach mi to vyrilo ako v Krutnave, takze uz v sobotu som pisala do redakcie mama a ja, a pred chvilou sa mi ozvali, uz sme piati, motivacia vzrasta, pravnik bude, aj ked nikomu neverim (vychova od malicka), dala som sa nachytat, ale to len preto, lebo som tu v Blave surne potrebovala brigadu na prezitie,
Budeme si pisat Dasska, BOJUJME!!!
no super, tak som rada, dufam, ze nieco kolektivne vymyslime...ja som za vsetko a tiez za to aby sme BOJOVALI
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Súm to neskutoční chrapúni (aj keď tam bol tuším chrapúň v sukni), takým nemožno ustupovať, bojujte. Držím Vám palce.faa
0 0
miskap miskap

miskap je offline (nepripojený) miskap

FAA
Súm to neskutoční chrapúni (aj keď tam bol tuším chrapúň v sukni), takým nemožno ustupovať, bojujte. Držím Vám palce.faa
Tak ale ja to, ale naozaj nemienim zaplatit, prisla som do Blavy zarobit na brigadach, a taketo soky, tu zazivam, ono treba , aby sa nasiel poriadny pravnik
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

FAA
Súm to neskutoční chrapúni (aj keď tam bol tuším chrapúň v sukni), takým nemožno ustupovať, bojujte. Držím Vám palce.faa
ako vies, ze su chrapuni? mala si s nimi nieco spolocne?
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

miskap
Tak ale ja to, ale naozaj nemienim zaplatit, prisla som do Blavy zarobit na brigadach, a taketo soky, tu zazivam, ono treba , aby sa nasiel poriadny pravnik
a to teba podviedli ako modelku ci teba a tvoje dietatko?
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

nechcem sa miesat do vasho tazenia, ale ta zmluva je pravne ok....
a ak sa s nimi nedohodnete, budete muiset tie peniaze zaplatit
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ahojte, trošku som sa popýtala. Viem o kočke, čo si ako dospelá dala robiť forky normálnej modelingovej agentúre - book sa tomu tuším hovorí. Za 20 vysoko kvalitných fotiek zaplatila 15000,- SK ale dali jej ich do ruky, neplatila dovtedy nič a okrem toho si ju "pricapili" na internet. Aj to bolo v tej cene.
Dáška, už Ti niečo, za čo by si mala tie peniaze zaplatiť, aj odovzdali?
0 0
miskap miskap

miskap je offline (nepripojený) miskap

JanaSys
Ahojte, trošku som sa popýtala. Viem o kočke, čo si ako dospelá dala robiť forky normálnej modelingovej agentúre - book sa tomu tuším hovorí. Za 20 vysoko kvalitných fotiek zaplatila 15000,- SK ale dali jej ich do ruky, neplatila dovtedy nič a okrem toho si ju "pricapili" na internet. Aj to bolo v tej cene.
Dáška, už Ti niečo, za čo by si mala tie peniaze zaplatiť, aj odovzdali?
Ahoj , Ja ti na to mozem odpovedat tiez, lebo, som v tej istej kasi ako Daska, len s tym rozdielom, ze som dala fotit seba, prebiehalo to tak, ze ma najprv zmalovali ako ochechulu, urobili uces ako do caraoke show, a urobili fotky digitalnym fotakom, ziadne fotky mi do ruky nedali, a do dnesneho dna od 7. 07. 06 ma nedali ani na net!!! Porusenie tohto malickeho detailu sa da napadnut? Ak ano povedzte ako, idem pisat 35 pravnikom z Bratislavy, mozno len jedna z odpovedi bude pozitivna, ale stoji to za to!!! CO VY NA TO?
0 0
miskap miskap

miskap je offline (nepripojený) miskap

aaa azabudla som pripoment suma za moje fotky ma byt 8.000.- Sk, ale za nic?
0 0
miskap miskap

miskap je offline (nepripojený) miskap

ezexyel
nechcem sa miesat do vasho tazenia, ale ta zmluva je pravne ok....
a ak sa s nimi nedohodnete, budete muiset tie peniaze zaplatit
Dakujem, ale toto, ze je zmluva O.K. nam to tu uz pisalo veeeela ludi, zistovala som si cez net dalsie veci:
Agentúry vyberajú pred sprostredkovaním práce rôzne poplatky, na čo nemajú zo zákona právo. Aj keď klientovi prácu nenájdu, peniaze nechcú vracať. V takom prípade sa treba sťažovať na príslušnom úrade práce.
Agentúry na sprostredkovanie práce v zahraničí môžu za nájdenie zamestnania inkasovať od klientov poplatky až keď ho zabezpečili a záujemca o prácu súhlasil s podmienkami v zmluve. Podľa zákona o zamestnanosti a vykonávacích predpisoch agentúry nesmú vyberať žiadne zálohy v podobe zápisného, registračného či administratívneho poplatku. Napriek tomu mnohé to robia a ak klient s podmienkami práce nesúhlasí, nie sú ochotné peniaze vrátiť. Neraz ide až o niekoľko tisíc korún. Mnohí záujemcovia o prácu nepoznajú svoje práva a agentúram naletia. Zaplatia dopredu bez toho, aby mali istotu, že požadovanú prácu naozaj dostanú.

Naposledy upravil miskap : 11.07.06 at 16:03
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

JanaSys
Ahojte, trošku som sa popýtala. Viem o kočke, čo si ako dospelá dala robiť forky normálnej modelingovej agentúre - book sa tomu tuším hovorí. Za 20 vysoko kvalitných fotiek zaplatila 15000,- SK ale dali jej ich do ruky, neplatila dovtedy nič a okrem toho si ju "pricapili" na internet. Aj to bolo v tej cene.
Dáška, už Ti niečo, za čo by si mala tie peniaze zaplatiť, aj odovzdali?
ja som synceka na nete este ani nevidela a to sme sa dali fotit koncom marca a toboz som neslychala ani o ziadnych foteckach...
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Nie som právnik, ale ak v zmluve je ".. z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu.. "
tak tá suma je za tú fotomapu t.j. 30 až 40 fotiek. A keďže Ti nič nedodali, tak ti nesplnili svoju časť zmluvy. Ak som správne pochopila, tak ich nemôžu urobiť ani dodatočne, lebo toľko fotiek nenarobili.
S tým sa nič nedá robiť?
Ten príklad so známou som uviedla preto, lebo sú aj seriózne agentúry.
0 0
miskap miskap

miskap je offline (nepripojený) miskap

JanaSys
Nie som právnik, ale ak v zmluve je ".. z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu.. "
tak tá suma je za tú fotomapu t.j. 30 až 40 fotiek. A keďže Ti nič nedodali, tak ti nesplnili svoju časť zmluvy. Ak som správne pochopila, tak ich nemôžu urobiť ani dodatočne, lebo toľko fotiek nenarobili.
S tým sa nič nedá robiť?
Ten príklad so známou som uviedla preto, lebo sú aj seriózne agentúry.
Spravne !!! Nedodali nikomu fotky, tak nesplnili cast zmluvy. Dnes som im pisala, a toto mi odpisali:"Dobry den, japrv je nutne uhradit celu sumu, potom budu aj fotky. Praca zalezi od konkretnych ponuk." Prosiiiim
A kde je v zmluve napisane o tych konkretnych ponukach? V zmluve nezarucuju ziadnu pracu a ani ponuky na pracu!
Naposledy upravil miskap : 12.07.06 at 16:40
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

ahojte vsetci,
prosim vas, nejakeho dobreho pravnika mi nemozete odporucit? bola bysom rada, keby to bol taky, s ktorym mate vy skusenost alebo vas znami a viete, ze je to fakt dobry pravnik. nasiel by sa niekto? prosim, suuurne to potrebujem.
dakujem vam uz teraz.
0 0
vivat vivat

vivat je offline (nepripojený) vivat

Ahooj!....ja som tiez naletela,tej agenture,a nedalo mi ze ma dobehli , nespavala som totalne ma to stvalo!!! musela som to riesit... nakolko nesplnli to! ze fotky daju na ich web stranku tak toho som sa chytila, proste po troch mes. tie fotky tam este neboli...premna huraaaa..../podotykam teraz uz tie fotky su na ich stranke a poviem Ti su nekvalitne.../a este som prestudovala zakonnik a pouzila som! §51 zákon č.40/1964 Zb. a citovala som ze nakolko nesplnili bod 1. /tusim/ tam to bolo pisane ze bezplatne uverejnia fotky na ich web stranke.... samozrejme som napisala ze odstupenie od zmluvy je napisene dvoch exemplaroch a blabla... a ich akoze pravnik/zevraj je tam kazdu stredu/ no kazdopadne som mala stasie a on to podpisal aj citatelne palockovim pismom napisal sv. meno., lebo podpis bol necitatelny...no a dal ich stempel...odchadzala som odtial stastna ako blcha...ALE tym sa to neskoncilo do dnesneho dna mi posielaju upomienky....a vyhrazaju sa sudom_maju moju zmluvu je to pravda, ale ja zase mam odstupenie od zmluvy kde je ich slavna peciatka a podpis___teraz cakam ako sa to bude dalej vyvijat? ..... ja nezaplatim!!! su to podvodnici...

Kazdopadne im nic neplat!!!! je to neseriozna agentura ,majitelom je Rakusan nevie ceknut ani ň poslovensky... tymto kseftom podnika aj v rakusku aj v madarsku a v cechach....
vela stastia Ti prajem papa E.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať