Zavrieť

Porady

Biele fľaky a bodky na mäte

Ahojte, som uplny zaciatocnik v pestovanie. Na Mate sa mi objavili take biele bodky alebo az flaky. Nevedeli by ste mi poradit co to je alebo tak ?

Stretol sa stym niekto ? Snazil som sa najst nejake info ale vzdy som videl az 2-3 moznosti, bud premokrenie alebo parazity alebo moc velke slnko.Mam balkon orientovany na Juh a slnka si uzije ozaj vela, Ale rastie uplne ukazkovo podla mna a vlahy ma dost. Nie az moc by som povedal.

Bol by som rad keby to niekto vedel isto
Naposledy upravil nordic : 06.06.16 at 21:25
FJIMG_20160606_145512.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Môže sa jednať o cicavý hmyz-méry Psylloidea,ktoré sa živia cicanim šťavy z listov/treba pozrieť lupou/,prípadne o virusovu chorobu mäty -bledú škvrnitosť mäty.....podľa foto by som tipovala skôr škodca ako chorobu :-)
    Naposledy upravil Anika61 : 07.06.16 at 21:54

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Mäta je spravidla odolná bylina, obľubuje polotieň až tieň, Zmeňte stanovište, alebo sa ju snažte zatieniť, aby nemala celodenné slnko. Zostrihnite a počkajte na nové výhony.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Rastlina vyzerá zdravá, až na niektoré vrchné listy, kde vidieť biele škvrnky. Môže to byť aj z kyslých dažďov, ktoré často bývajú, treba najviac poškodené odstrániť a vyčkať, či sa to bude znovu opakovať.
    nordic zistil som asi ze je to mozno nejakym parazitom, nejake vosky alebo neviem to identifikovat. je to strasne malinke. alebo sa mi to zdalo :O

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez si myslim,ze ide o nejaky cicavy hmyz.
    Matu obstrihaj,na susenie nevadi,da sa este vyuzit. Bude rast dalej,mata je ako burina.

    Bylinky v teplom obdobi casto napadaju rozny skodcovia. Preto je dobre rastlinky sledovat a hned zasiahnut ostrihanim,aby sa choroba,ci hmyz nesirili dalej.

    Biele fľaky a bodky na mäte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.