Zavrieť

Porady

Prepis auta po novom z pravnickej na fyzicku osobu

Ahojte,
Vedel by mi niekto uplne polopatisticky vysvetlit ako to je s prepisom auta teraz po novom ?
Mam auto ktore uz par mesiacov uziva moj dlhorocny kamarat. Auto mam ja napisane na moju firmu v Bratislave a je teda na Bratislavskych SPZ, nieje nan ziadny leasing.

Kamarat je z Trencina a nema firmu. Auto by sa teda prepisovalo na fyzicku osobu. Moje otazky teda su.

Je potrebna kupno - predajna zmluva medzi nami pre potrebu DI alebo ineho uradu ?
Je potrebna ucast oboch na DI , a na ktorom ? tu v BA alebo musim ist do Trencina ?

Dakujem za informacie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ty budeš v Ba auto odhlasovať na kamaráta z Tn.. buď príde kamarát osobne do Ba na políciu a odhlásiš, alebo predložíš KZ s overeným podpisom kupujúceho, alebo predložíš splnomocnenie na odhlásenie vozidla s overeným podpisom kupujúceho.. vzor splnomocnenia som ti priložila.. dolupodpísaný je kamarát z Tn, a ten si pôjde overiť podpis na matriku alebo u notára..
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nordic A to je teraz to nove ? Lebo som zachytil kdesi ze od 1.1.2016 by to malo byt inak zevraj.
    Žabinka áno, to je to nové.. že už neohlásiš vozidlo na kadekoho, pokiaľ ten dotyčný s tým nesúhlasí.. a ešte je nové, že pri odhlásení sa odovzdáva OEV časť I, ak bol vydaný, čo pred tým nebolo..
    http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
    nordic ok, dakujem
    nordic a prihlasenie potom prosim ta bude ako prebiehat ? on uz v TN a ja pritom nemusim byt ? Len je tam asi nejaka sialena ziadost kde by mala byt aj kopia KZ a tak ?
    Žabinka nič už nemusíš riešiť.. odovzdáš mu veľké OEV so zápisom odhlásenia, kamarát si urobí svoje PZP, doporučujem aby ho mal pri prevzatí vozidla, svoje mu nedávaj, zoberie si auto, a prihlási si ho v TN.. ty tam už nemáš prečo byť, svoje povinnosti si si splnil..
    bugyMPi Chcem sa spýtať ohľadom toho splnomocnenia, možem tam zmeniť alebo vymazať tu dobu platnosti ? napríklad na 15 dní? Ďakujem za odpoveď.
      zbaliť

    Prepis auta po novom z pravnickej na fyzicku osobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.