Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
jakubko2003 jakubko2003

jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

Dobrý večer,
veľmi pekne a súrne prosím o radu. Obchodný register vzniesol námietku proti prvozápisu spoločnosti do OR. Mám chybu v časti základné imanie v spoločenskej zmluve. Chcem to urobiť takto - urobím dodatok k spoločenskej zmluve, kde opravím konkrétnu časť a urobím úplné znenie spoločenskej zmluvy + sprievodný list. Uvažujem správne? Veľmi pekne ďakujem!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sprievodný list - forma námietky voči zamietnutému zápisu...... tak nejako.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

nemusíte robiť dodatok. Urobte nové úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde v úvode konštatujete, čo sa stalo (dohoda všetkých zakladateľov o oprave chyby v pôvodnej spol. zmluve) a základné imanie už uveďte správne. Všetky podpisy zakladateľov znova overte. Toto dajte ako prílohu k námietkam. Ak bola chyba aj v návrhovom formulári, priložte nový (aj s overeným podpisom, resp. podpísaný ZEP-om). Tak nech to už vyjde :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jakubko2003 Pozri príspevok
Dobrý večer,
veľmi pekne a súrne prosím o radu. Obchodný register vzniesol námietku proti prvozápisu spoločnosti do OR. Mám chybu v časti základné imanie v spoločenskej zmluve. Chcem to urobiť takto - urobím dodatok k spoločenskej zmluve, kde opravím konkrétnu časť a urobím úplné znenie spoločenskej zmluvy + sprievodný list. Uvažujem správne? Veľmi pekne ďakujem!
Urobiť dodatok, správne úplné znenie, správny návrh. Inak v odôvodnení Odmietnutia by malo byť pre Vás aj uvedené ako chybu napraviť. Niektorí vyšší súdni tajomníci Vám dajú pekne celý návod ako to napraviť, teda aké dokumenty doručiť spolu s Námietkami. No občas sa stane, že Vám nenapíšu nič. Ten sprievodný list sú Námietky. Držím palce.
0 0
jakubko2003 jakubko2003

jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

"Náš" vyšší súdny úradník nám návod v námietke neuviedol, škoda Takže som urobil dodatok, úplné znenie SZ a námietky. Tak dúfam, že už to bude OK. Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jakubko2003 Pozri príspevok
"Náš" vyšší súdny úradník nám návod v námietke neuviedol, škoda Takže som urobil dodatok, úplné znenie SZ a námietky. Tak dúfam, že už to bude OK. Ďakujem.
Budem držať mocne palce....
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

ahojte,mám tiež podobný problém,nezapísanú s.r.o.V zakladateľskej listine bola chyba.Môžem urobiť úplne novú zaklad.listinu? V námietke čo uviesť???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
úplne novu ZL, v námietke podľa okolností uviesť, že šlo o preklep.
alebo nové znenie s novým dátumom a novým rozhodnutím o schválení - ak šlo o nejakú okolnosť, ktorú treba preukázať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zhv Pozri príspevok
ahojte,mám tiež podobný problém,nezapísanú s.r.o.V zakladateľskej listine bola chyba.Môžem urobiť úplne novú zaklad.listinu? V námietke čo uviesť???

Toto sú tie dobré vzory...
No poďme k náprave.... V námietke sa opíše chyba a ako sa napráva. V odmietnutí by mal byť návod, ako to chcú napraviť. Podľa mňa treba dodatok /aj keď vôbec neviem v čom máte chybu/ a samozrejme úplné znenie.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

súd odmietol zapísať z dôvodu ,že prílohy k návrhu - zakladateľská listina neobsahuje:
mená a rodné čísla prvých konateľov spoločnosti a spôsob, akým konajú v mene spoločnosti.( časť náležitosti podľa §110,ods.1, písm. e) zákona č.513/1991.
Tá ZL je veľmi jednoduchá, syn ju stiahol z internetu. Môžem urobiť úplne inú rozsiahlejšiu, alebo len ten dodatok?

V odmietnutí nemám žiaden návod na opravu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zhv Pozri príspevok
súd odmietol zapísať z dôvodu ,že prílohy k návrhu - zakladateľská listina neobsahuje:
mená a rodné čísla prvých konateľov spoločnosti a spôsob, akým konajú v mene spoločnosti.( časť náležitosti podľa §110,ods.1, písm. e) zákona č.513/1991.
Tá ZL je veľmi jednoduchá, syn ju stiahol z internetu. Môžem urobiť úplne inú rozsiahlejšiu, alebo len ten dodatok?

V odmietnutí nemám žiaden návod na opravu.

Znenie, ktoré bolo dané do OR je už aj na živnostenskom.
Dodatok a úplné znenie urobiť a opraviť, to čo vytkli ako vadu.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Môžem použiť toto tlačivo?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zhv Pozri príspevok
Môžem použiť toto tlačivo?

Áno musí sa toto použiť !!!!
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Prikladám moju námietku - neviem či som obsiahla všetko.

Veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil zhv : 19.04.11 at 17:04
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie je tam spomenuté úplné znenie ZL.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

V prílohe oprava - kto je vlastne navrhovateľ - konateľ alebo s.r.o
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zhv Pozri príspevok
V prílohe oprava - kto je vlastne navrhovateľ - konateľ alebo s.r.o
Môže byť, no ja by som tam ešte napísala, že v prílohe je Dodatok a úplné znenie ZL.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ešte poprosím, kto je narhovateľ v námietke ( s.r.o alebo konateľ)
dodatok č. 1 má byť zviazaný so ZL? Poslať 2x dodatok,2xZL( úplné znenie.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zhv Pozri príspevok
Ešte poprosím, kto je narhovateľ v námietke ( s.r.o alebo konateľ)
dodatok č. 1 má byť zviazaný so ZL? Poslať 2x dodatok,2xZL( úplné znenie.

Ja píšem do 1. riadku názov spoločnosti a do spodného riadku údaje konateľa. Pokiaľ mám plnú moc, tak vypisujem iba svoje údaje. Dodatok nemusí byť zviazaný so ZL. Dokladajú sa 2x úplné znenie a 2x dodatok
0 0
jakubko2003 jakubko2003

jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

Poraďáci, prosím o radu. Pri zápise sro do OR budem dokladať súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla. Pri tomto súhlase sú podpisy oboch vlastníkov overené s dátumom 20.04. (momentálne sú obaja v zahraničí, takže s dnešným dátumom nemôžu overiť podpis), ale môj podpis na zakladateľskej listine je overený s dnešným dátumom, t.j. 26.04. Myslíte si, že to môže vadiť? Ďakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať