Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Po zapisani s.r.o. do OR sme s.r.o. prihlasili aj na DU.
Netreba este niekde poslat nejake papiere o tom, ze bola zalozena nova spolocnost?
Zbierka listin, alebo podobne?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
zdendo Pozri príspevok
Po zapisani s.r.o. do OR sme s.r.o. prihlasili aj na DU.
Netreba este niekde poslat nejake papiere o tom, ze bola zalozena nova spolocnost?
Zbierka listin, alebo podobne?
Predpokladám, že ak vám OR spoločnosť zapísal, tak ste k Návrhu prikladali potrebný počet príloh (doklady ktoré sa prikladajú v dvoch vyhotoveniach, z toho jedno vyhotovenie OR zakladá do Zbierky listín). DÚ je v poriadku, ak keď ste na samotnú regiitráciu mohli využiť aj ŽÚ. V prípade, ak spoločnosť bude mať zamestnancov, tak SP a zdrav.poisťovne......
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
V prípade, ak bude mať spoločnosť zamestnancov či už na HPP alebo na dohodu o vyk.práce, treba spoločnosť zaregistrovať aj na DÚ ako zamestnávateľa.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

renča1 Pozri príspevok
V prípade, ak bude mať spoločnosť zamestnancov či už na HPP alebo na dohodu o vyk.práce, treba spoločnosť zaregistrovať aj na DÚ ako zamestnávateľa.
Trošku upresním: nie zamestnávateľa - ale platiteľa dane z príjmov zo závislej činnosti.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

zalobaba Pozri príspevok
DÚ je v poriadku, ak keď ste na samotnú regiitráciu mohli využiť aj ŽÚ. V prípade, ak spoločnosť bude mať zamestnancov, tak SP a zdrav.poisťovne......
na DÚ treba ist tak ci tak, lebo musi si ist po DIČ, pripadne ked chce zamestnavat ludi, tak aj to nahlasit. takze pozor na to, ŽÚ nahlási iba to, ze s.r.o. vznikla a nic viac
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
slabikar Pozri príspevok
na DÚ treba ist tak ci tak, lebo musi si ist po DIČ, pripadne ked chce zamestnavat ludi, tak aj to nahlasit. takze pozor na to, ŽÚ nahlási iba to, ze s.r.o. vznikla a nic viac
Z mojej skúsenosti viem, že DÚ zasiela kartičku platiteľa dane aj poštou. Myslím, že ich je potrebné navštíviť iba v prípade, ak ju spoločosť potrebuje rýchlejšie, ako sú ich termíny na vybavenie, resp. ak sa chce spoločosť zaregistrovať nielen ako platiteľ dane, ale aj platiteľ DPH.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zalobaba Pozri príspevok
Z mojej skúsenosti viem, že DÚ zasiela kartičku platiteľa dane aj poštou. Myslím, že ich je potrebné navštíviť iba v prípade, ak ju spoločosť potrebuje rýchlejšie, ako sú ich termíny na vybavenie, resp. ak sa chce spoločosť zaregistrovať nielen ako platiteľ dane, ale aj platiteľ DPH.
áno, s DÚ sa dá dohodnúť na osobnom prevzatí kartičky, čo je rýchlejšie ako poštou.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ahojte, chcem sa spýtať, či môžu byť pri zápise s.r.o. do OR podpisy na spoločenskej zmluve overené aj na matrike? Vďaka za odpovede.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
zltalienka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, či môžu byť pri zápise s.r.o. do OR podpisy na spoločenskej zmluve overené aj na matrike? Vďaka za odpovede.
môžu
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Vďaka, zalobaba. Aký je vlastne rozdiel medzi notárom a matrikou?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

zltalienka Pozri príspevok
Vďaka, zalobaba. Aký je vlastne rozdiel medzi notárom a matrikou?
notár je drahší
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zltalienka Pozri príspevok
Vďaka, zalobaba. Aký je vlastne rozdiel medzi notárom a matrikou?
... zrejme došlo k nesprávne položenej otázke (hoci všetci z nej vieme, o čo išlo, preto bol daný súhlas )

Treba si ozrejmiť pojmy.

1. Matrika je štátna evidencia o osobnom stave fyzických osôb, ktoré sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli na území
Slovenskej republiky, a štátnych občanov Slovenskej republiky, ktorí sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli v cudzine.

2. Notár je štátom určenou a splnomocnenou osobou vykonávať notársku činnosť a ďalšiu činnosť podľa zákona (č. 323/92 Zb. v znení neskorších predpisov).

3. Osvedčovanie listín a podpisov obcou - niektorých prípadoch môže osvedčiť zhodu odpisu alebo kópie listiny, ako aj pravosť podpisu na listine aj obec (uvedené platí aj pre obvodné úrady) - bližšie viď
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...pe=-1&aid=1649
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

a este "technicky" dodatok, u notara Vam dokumenty zviazu, na matrike nie (aspon mne sa to stalo, ze na dverach matriky bolo napisane, ze overuju, ale neviazu), cize ak ide o dokument, ktory musi byt zviazany, musi si ho clovek zviazat sam (trikolorou a podpisat na zadnej strane cez lepiacu pasku).
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
silviamb Pozri príspevok
a este "technicky" dodatok, u notara Vam dokumenty zviazu, na matrike nie (aspon mne sa to stalo, ze na dverach matriky bolo napisane, ze overuju, ale neviazu), cize ak ide o dokument, ktory musi byt zviazany, musi si ho clovek zviazat sam (trikolorou a podpisat na zadnej strane cez lepiacu pasku).
Na matrike by sa ťa mali spýtať, či potrebuješ overované doklady aj zviazať alebo nie. V prípade zviazania je to síce stále lacnejšie ako u notára, ale iba cca o 10,- Sk - 15,- Sk menej.
0 0
manager22 manager22

manager22 je offline (nepripojený) manager22

Ahojte PORAĎÁCI !

Viem mi niekto poradiť, kto podpisuje "zmluvu o výkone funkcie konateľa" v s.r.o. kde sú 3 zakladatelia/spoločníci, pričom 1 z nich bude jej konateľom!

Je jasné, že za konateľa sa podpíše ten konkrétny, ale za s.r.o. je potrebné aby podpisovali všetci 3, alebo zvyšní 2, teda "vymenovávaný konateľ" nie, alebo poprípade stačí keď sa na jednej, ako i na druhej strane podpíše spoločník a konateľ v jednej osobe ?!!

ĎAKUJEM a vopred sa ospravedlňujem, ak to niekde na porade už bolo riešené, ale žuaľ, nenašiel som to tu ...
0 0
manager22 manager22

manager22 je offline (nepripojený) manager22

manager22 Pozri príspevok
Ahojte PORAĎÁCI !

Viem mi niekto poradiť, kto podpisuje "zmluvu o výkone funkcie konateľa" v s.r.o. kde sú 3 zakladatelia/spoločníci, pričom 1 z nich bude jej konateľom!

Je jasné, že za konateľa sa podpíše ten konkrétny, ale za s.r.o. je potrebné aby podpisovali všetci 3, alebo zvyšní 2, teda "vymenovávaný konateľ" nie, alebo poprípade stačí keď sa na jednej, ako i na druhej strane podpíše spoločník a konateľ v jednej osobe ?!!

ĎAKUJEM a vopred sa ospravedlňujem, ak to niekde na porade už bolo riešené, ale žuaľ, nenašiel som to tu ...
pls, vie mi niekto poradiť ???
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
manager22 Pozri príspevok
Ahojte PORAĎÁCI !

Viem mi niekto poradiť, kto podpisuje "zmluvu o výkone funkcie konateľa" v s.r.o. kde sú 3 zakladatelia/spoločníci, pričom 1 z nich bude jej konateľom!

Je jasné, že za konateľa sa podpíše ten konkrétny, ale za s.r.o. je potrebné aby podpisovali všetci 3, alebo zvyšní 2, teda "vymenovávaný konateľ" nie, alebo poprípade stačí keď sa na jednej, ako i na druhej strane podpíše spoločník a konateľ v jednej osobe ?!!

ĎAKUJEM a vopred sa ospravedlňujem, ak to niekde na porade už bolo riešené, ale žuaľ, nenašiel som to tu ...
V mene spoločnosti vždy konajú štatutárni zástupcovia, teda v prípade SRO jej konatelia (alebo konateľ) a to spôsobom uvedeným v OR. Ak sú 3 spoločníci, z nich 1 je aj konateľom a je potrebné podpísať Zmluvu o výkone funckie konateľa, tak ju podpisuje za jednu zmluvnú stranu SRO zastúpená konateľaom a za druhú zmluvnú stranu samotný konateľ, takže v podstate podpisuje tá istá osoba.
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Dobry den, prestudovala som celu temu o zalozeni s.r.o. Vazne o tom uvazujem aj ja. Mam vsak dilemu tykajucu sa paragrafu 136 Obch. zak-zakaz konkurencie. Teda celkom dobre nerozumiem tomuto pararagrafu. Ide o to, ze vediem uctovnictvo zatial na zivnost. Aby som sa nestala platcom DPH, chcela by som zalozit s.r.o. a vynosy rozdelit medzi zivnost a s.r.o., poradte mi prosim, porusim tym vyssie citovany paragraf OZ?, pripadne ako sa tomu vyhnut. Vopred dik.
Naposledy upravil Itus : 12.11.08 at 08:33
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Zravim,

ako mam vyplnit prosim formular zapisu sro do ORSR na strane P7/8 - Spoluvalstnictvo obchodneho podielu. Zkladam sro dvoch spolocnikov, FO+PO.

Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
beata.b Pozri príspevok
Zravim,

ako mam vyplnit prosim formular zapisu sro do ORSR na strane P7/8 - Spoluvalstnictvo obchodneho podielu. Zkladam sro dvoch spolocnikov, FO+PO.

Dakujem
Pokiaľ sú klasickí dvaja spoločníci, vyplňuješ stranu 6 nie 8. Tá je prázdna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať