Zavrieť

Porady

Mám pri jazde správne otáčky?

Chcem vedieť, či je normálne mať pri jazde 100 km/h otáčky motora 3000? Mám fiat punto grande, rocnik 2006
3 komentárov     zbaliť
ivka70 a aky prevodovy stupen mas pri tej 100ke zaradeny?
Niko111 pri tej stovke mam stupen 5
misoft Podľa toho, aký má výkon, aký má objem. Ale tento Fiat nie je žiadny svalovec, takže sa nečuduj, že ti to lezie do 3000.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Myslim ze ano, fiaty a renaulty maju "vyssootackove" motory nez napr. skodovky.
    A co spotreba?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Niko111 Spotreba je kombinovane 6 litrov na papieri a aj v terene, zalezi zase od aktualnej situacie v meste.

    Takze je podla vas v pohode ist na piatok stupni hoci aj otackami nad 3000? lebo ja sa akurat obavam toho, ze nicim motor, kedze pri tych otackach uz viac pocujem motor hucat a bojim sa teda jazdit aj rychlejsie...
    Niko111 Pytam sa preto, lebo napriklad pri jazde na rychlostnej ceste vacsinou musim predbiehat rychlostou vacsou ako 100km/h a mam taky pocit, akoby moje auto nedokazalo dostatocne rychlo zrychlit a cely predbiehaci manever mi ide pomaly....predbieham niekedy aj 60 metrov, teda dobieham to auto predo mnou a to su otacky uz davno nad 3000...na inych forach som cital, ze idealne je jazdit medzi 2000 a 3000 dakujem za odpoved
    Niko111 co myslis co by mohol sposobovat ten podla mojho nazoru vykonovy deficit?
    vicktor No ja si myslim, ze mas "slaby" motor - aky ma vykon? Ale netrap sa tym, zasa usetris na palive. A mas to auto kratko. Ja som kludny jazdec, v zivote som v stovke nepodradil z 5 na 4, ani to nespravim. Kadejake uponahlane audiny nech si idu, pockam na pauzu a "akcelerujem" na patke.
    misoft Tieto "vozítka" sú od 1,2L do 1,4L - 48kW-66kW - teda žiadni "svalovci"
    Niko111 dakujem za reakciu
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ja mam swifta 2011, a pri 4000 otackach sa mi zda, ze mam iny motor, normalne stichne a uplne super jazda

    predbieham zasadne podradenim do 3ky, vtedy vyleti ako blesk

    pri preradovani nesledujem budiky ale riadim sa "mojim zadkom", dam tam rychlost, ktoru si pyta
    buchač pri 4000 otackach sa mi zda, ze mam iny motor, normalne stichne a uplne super jazda
    ==========================
    Veď to je predsa jasné....či ?
    Takto sa správa každé auto...veď ak podtočíš motor, dôjde k rôznym neblahým zvukom...začne kmitať prevodovka a následne sa rezonancie prenesú na iné časti auta-karosériu...
    ...a ak to dôjde ku extrému, tak ešte aj oči šoféra sa rozkmitajú.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Neboj, tie otáčky sú správne, nízky obsah motora. Tam sa ani otáčky oproti rýchlosti nijako zmeniť nemôžu, iba ak by prešmykovala spojka. Potom by si otázku konfigurovala trochu inak.

    ----------------------------------------------------------------------

    Niko111, to je všetko čo si mi dal? Veru, nenašiel som pomer prevodových stupňov na nete. Výpočet záleží od prepočtu prevodu danej prevodovky na 5 stupni. Pokiaľ ťa to aspoň trochu ukľudní, zadal som v Exceli podobné parametre, toto mi vyšlo. Tiež som zato, že je to v poriadku. 3000 otáčok je v pohode, 57kw motor vtedy akceleruje. Bežne vytáčam motor do 5000 a nič sa nedeje. Na tachometri máš risku, pokiaľ si to môžeš krátkodobo dovoliť. Všetko záleží od údržby a kvality prevádzkových tekutín čo výrobca predpisuje.
    Naposledy upravil vlado 33 : 23.06.16 at 18:40
    Snímka.JPG  
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Niko111 Mozes mi prosim odpovedat trochu zrozumitelnejsie? Po lopate najlepsie velmi sa do toho nevyznam
    jslancik v stručnosti to, čo som napísal ja - že pre vyššiu rýchlosť potrebuješ vyššie otáčky motora. ako moc vyššie závisí od objemu motora. ty máš jeden z najslabších motorov, teda tebe otáčky "stúpajú" rýchlejšie.
    vlado 33 Pohľadaj v servisnej knižke alebo na nete. Veď, si nám zhola nič o svojom aute nenapísala, akú chceš odpoveď? Pre info: 1,2 tsi 81kw, tam nejde prevodovka z trabanta.
    Niko111 1.4, 57 kW
    vicktor Fabia 1, 50 kW benzin pri 100 ma asi 2500 otacok.
    Focus 2, 85 kW naftak ma pri 100 necele 2000.
    Musis sa s tym zmierit.
    vlado 33 Doplnil som odpoveď.
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    To auto je tak sprevodovane a je to 100% uplne v poriadku. Kazde punto z rovnakym motorom to tak ma fixne, celu zivotnost.... Neries hluposti a hlavne sa neporovnavaj s dieslami, ktorym otackomer pri tejto rychlosti ukazuje polovicu. Aj to je normalne.
    Niko111 dakujem za reakciu

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Je...pokiaľ nekolíšu otáčky, tak je to v poriadku.

    Ako victor spomína, Fiaty a Renaulty sú vysokootáčkové motory.
    Mal som dva Fiaty a teraz jazdím na Renaulte...

    Ale kľudne si to over na fórach o Fiatoch.
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Niko111 takze mozem jazdi aj 130 km/h a nemam si robit tazku hlavu s otackami mozno aj okolo 4000?
    buchač Niko111 (Dnes 19:09) pri tej stovke mam stupen 5
    --------------------------------------------
    Niko111 (Dnes 19:16) Pytam sa preto, lebo napriklad pri jazde na rychlostnej ceste vacsinou musim predbiehat rychlostou vacsou ako 100km/h a mam taky pocit, akoby moje auto nedokazalo dostatocne rychlo zrychlit a cely predbiehaci manever mi ide pomaly
    ===============================
    Netrúfam si hodnotiť Tvoj štýl jazdy...
    ALE mám dojem, že je zlý..

    Veď ak ideš predbiehať a auto na 5-ke nestíha akcelerovať, tak predsa môžeš (respektíve MAL BY SI) podradiť do 4-ky a tak mašinu rozbehnúť. Báť sa ísť do otáčok nejak nemusíš...omedzovač vždy zafunguje.
    Ale ak máš 1,4 cm3, tak s tým veľa vody nenamútiš...

    Čítaj
    https://forum.autobazar.eu/fiat-punt...20-t26798.html
    lujza.j Bude mat otacky jakj na formule
    misoft Hmmmm..... 3000 ot/min.... to je 1/3 u F1. Kedysi boli u nich 12000-15000 ot/min. - teraz okolo 10000-12000.
    lujza.j Sak v ""
    buchač lujza.j (Dnes 19:52) Bude mat otacky jakj na formule
    =========================
    Na 3-ke v pohode aj 4000 a rýchlosť okolo 100-ky...
    No hej, ale ja mám 1,9 litra.
    lujza.j Ved to musi byt dost uhucane v kabine....ci?!
    buchač ...a vieš, že ani nie ???

    No hej...ale šak to predsa nerobím stále, len keď musím.
    Už som sa totiž ukľudnil ...nemienim podporovať štátny rozpočet...a pokuty za rýchlosť sú solídne.
    Ale na druhej strane nemám problém šľahať, čo to dá...lenže Renault (nemá dobrú stabilitu) už nie je tá Fiat Croma...to bolo iné delo. Raz som šiel na nej tých 220 km/h...ale to bola len skúška a lepilo mi solídne.
    Niko111 Pravdepodobne to bude aj mojou mojou jazdoua taktiez aj tym, ze mi chybaju taketo rady ako jazdit...autoskola nikoho nenaucila jazdit, to je fakt

    diki
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Vtipálek Predpokladám, že je to benzín (napr. 1.2). Tie sú vo všeobecnosti vyššieotáčkové oproti dieslom. A samozrejme, že vo vyšších otáčkach to robí hluk. To je vlastnosť A samozrejme, že auto s malým motorom má slabý výkon. Pri predbiehaní treba pre vyšší výkon podradiť, to v autoškole neučili? alebo v "škole života"... Tipujem, že je to tvoje prvé auto a ešte ho nemáš dlho? iné rozumné vysvetlenie ma nenapadá...
    Niko111 Dedukujes spravne, je to moje prve auto, je to 1.4 a mam ho kratko a ano nema mi kto taketo rady zo "skoly zivota" poskytnut a som teda mozno aj hlupou otazkou na tomto fore ale dakujem za reakciu

    Mám pri jazde správne otáčky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.