Zavrieť

Porady

Zásoby - JÚ koniec roka

vediem si evidenciu zásob - príjem výdaj na sklade ....aké mám povinnosti na konci roka ak mi vyjde zostatok na sklade...čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V JÚ sa stav zásob tovaru alebo materiálu na sklade nikde neúčtujú, nezvyšujú ani neznižujú základ dane.

    Suma zostatku na sklade sa uvádza v účtovnej závierke vo výkaze majetku a záväzkov ako zásoby v členení na tovar alebo materiál.

    V ďalšom roku bude táto suma uvádzaná ako počiatočný stav zásob.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 aha tak preto je dôležitá tá evidencia ....dakujemmmmm, a ked si budem viest sklad v exceli tak to viem preniest do účtovníctva nejakým spôsobom?
    Tweety veď som ti tiež napísala, že prechádzajú do nasledujúceho roka, a aby niečo mohlo prejsť, musí byť v KS predch roka
    timejka200 ok to znamená že na konci roka si urobím výstup z excelu...napr. zostatok celková cena bez dph 1500 Eur a prenesiem si to zápisom do jednoduchého účtovníctva?
    kn-alka nie, žiadny zápis v JÚ nie je, je to iba informatívny údaj vo výkaze o majetku a záväzkoch.

    Ak prezradíš, v akom softe účtuješ, tak ti možno niekto povie, kam máš ten údaj v softe zapísať, aby ti ho udával vo výkaze majetku.
    timejka200 softip som začiatočníííkkk, suma sa dáva bez dph?
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 tak viem že niečo sa s tým robí že to ide do DP či čo...v jednoduchom účtovníctve...ale neviem čo
    timejka200 myslím zo zostatkom zásob - nejak to ovplyvňuje daň?
    Tweety nie, ak nekončí podnikanie, tak neovplyvňuje
    timejka200 mne bolo povedané, že zvyšujú základ dane - ja už nerozumiem ...
    blondy Zvyšujú základ dane - ale len pri ukončení podnikania.
      zbaliť

    Zásoby - JÚ koniec roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.