Zavrieť

Porady

PC sa sám vypína

Ahojte všetci PC zdatní poradcovia. Od stredy sa mi sám vypína PC asi po 15 minútach činnosti. Je to pc zakúpený v 10/2005 - čiže je v záruke. Údajne sa niekde nachácdza hodnota °C, pri ktorej sa má pc vynúť z dôvodu prehriatia. Ako ho správne nadstaviť? alebo v čom by mohol byť ešte zádrheľ?

Ďakujem za Vaše príspevky.... zostáva ešte posledná možnosť reklamácia.... ale to si ho nechajú týždeň.
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Myslím, že nemáme len TV kartu, ale grafickú TV out. Čo v tomto prípade. Manžel tiež čosi spomínal s grafickou, ale nejak som si to nezapamätala. Potom sme pristúpili ku krokom, čo som písala a nepomohlo.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

toto su najhorsie zavady, ked ti ide i nejde. Ak je to v zaruke ( i ak nie je ) predajca by mal byt ochotny postupne obmienat suciastky, az to zmizne.
Zakladnu dosku nakoniec, kedze je to podstatne v PC. Zroj, pamate , karty.
V prvom rade to vyfukajte , zdroj , chladice ( idealny je na to stary vysavac, kde sa da dat hadica i na vyfuk) a podotlacaj JEMNE !! pamate a karty.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Všetko uskutočnené bez účinku.

Možno ešte skúsime ďalším antivírom prebehnúť PC, aj keď zatiaľ sme sa vždy na ten náš mohli spoľahnúť. Uvidíme, ak to nepôjde, tak ma porazí. Ale teraz som si uvedomila, že už asi hodinu ma nevypol.
Zistili sme napríklad aj také veci, že pri používania scrollu na myši sa vypol. Ale teraz ho používam furt a nič sa nedeje.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

comodo
toto su najhorsie zavady, ked ti ide i nejde. Ak je to v zaruke ( i ak nie je ) predajca by mal byt ochotny postupne obmienat suciastky, az to zmizne.
Zakladnu dosku nakoniec, kedze je to podstatne v PC. Zroj, pamate , karty.
V prvom rade to vyfukajte , zdroj , chladice ( idealny je na to stary vysavac, kde sa da dat hadica i na vyfuk) a podotlacaj JEMNE !! pamate a karty.
Presne tak, toto sú najhoršie prípady, osobne ich na mojich počítačoch nemám veľmi rád. Našťastie sa tak často nestávajú.

Na vyriešenie tohoto používam metódu: pokusov a omylov.
Postupne vymieňam jednotlivé komponenty až pokiaľ sa nepríde na jedujúci komponent.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Marianna01
Všetko uskutočnené bez účinku.

Možno ešte skúsime ďalším antivírom prebehnúť PC, aj keď zatiaľ sme sa vždy na ten náš mohli spoľahnúť. Uvidíme, ak to nepôjde, tak ma porazí. Ale teraz som si uvedomila, že už asi hodinu ma nevypol.
Zistili sme napríklad aj také veci, že pri používania scrollu na myši sa vypol. Ale teraz ho používam furt a nič sa nedeje.
Pamäť alebo grafická karta. Tipujem jedno z tých dvoch.

Ešte ma napadlo: skúsiť treba stiahnuť najnovšie ovládače na grafickú kartu a základnú dosku.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

M3G
Pamäť alebo grafická karta. Tipujem jedno z tých dvoch.
Super! Aj jedno aj druhé skoro zadarmo!

Ďakujem za trpezlivosť, skúsime preveriť. Výsledok oznámim, či si mal pravdu.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ešte aby to nebolo také ľahké , taký príbeh:

Dodal som raz jedno PC, po týždni začali problémy. Počítač sa reštartoval, mrzol, vypínal a všeličo iné.
Vymenil som pamäť - robilo to isté
Vymenil som zdroj - robilo to isté
Vymenil som grafickú kartu - robilo to isté
Vymenil som základnú dosku aj s procesorom - robilo to isté
Zúfalý som už vymenil CDROM, disketovu mechaniku, HDD - robilo to isté

Pomohla až náhoda - vymenil som zdroj za inú značku a trochu výkonnejší a odvtedy všetko v poriadku

Ten zdroj, čo mi zostal som použil na zostávajúce komponenty a urobil druhý počítač a ten tiež beží v poriadku

Škriatkovia a zlé víly....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Zrejme škriatok vyvádza aj v tom našom PC. Dúfam ale, že aj dobrá víla sem dobehne a dá to tu do poriadku...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Marianna01
Zrejme škriatok vyvádza aj v tom našom PC. Dúfam ale, že aj dobrá víla sem dobehne a dá to tu do poriadku...
Občas(dosť často) sa mi stane, že nie je treba dobrej víly ale sám si vystačím. Že vraj keď prídem, počítače začínajú fungovať, tj. dosť často sa mi stane, že nemám čo opravovať. No a keď odídem, zase sa všetko vracia do starých koľají.

No a najhoršie je to, že keď si začínam o sebe myslieť, ako sa ma počítače boja, tak mi to nefunguje .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

M3G
Občas(dosť často) sa mi stane, že nie je treba dobrej víly ale sám si vystačím. Že vraj keď prídem, počítače začínajú fungovať, tj. dosť často sa mi stane, že nemám čo opravovať. No a keď odídem, zase sa všetko vracia do starých koľají.

No a najhoršie je to, že keď si začínam o sebe myslieť, ako sa ma počítače boja, tak mi to nefunguje .
Ano, to poznám... ja som bývala tá, ktorá volávala takých ako Ty, a keď ste došli, všetko zrazu fungovalo....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š


Trochu na uvoľnenie


Uhol pohľadu
Každý sa na veci pozerá inak.
Užívateľ:
Vypol sa mi počítač, volám admina. Prichádza, ťažko vzdychá, čosi si hundre popod nos, asi 10-krát otáča moju stoličku, kope do počítača a ten sa zapína. Znova si ťažko vzdychne, stále hundre a odchádza. Je to proste šaman!
Admin:
Zavolali ma k užívateľovi. Ten idiot sa toľko točil na stoličke, že si na ňu namotal kábel. Ticho nadávam, rozmotávam kábel, odkopávam počítač čo najďalej pod stôl, zapínam ho, nadávam, odchádzam...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ivana Š

Trochu na uvoľnenie


Uhol pohľadu
Každý sa na veci pozerá inak.
Užívateľ:
Vypol sa mi počítač, volám admina. Prichádza, ťažko vzdychá, čosi si hundre popod nos, asi 10-krát otáča moju stoličku, kope do počítača a ten sa zapína. Znova si ťažko vzdychne, stále hundre a odchádza. Je to proste šaman!
Admin:
Zavolali ma k užívateľovi. Ten idiot sa toľko točil na stoličke, že si na ňu namotal kábel. Ticho nadávam, rozmotávam kábel, odkopávam počítač čo najďalej pod stôl, zapínam ho, nadávam, odchádzam...
To je super

A toto:
http://petopage.host.sk/hspravca.htm
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ešte jeden a končím

T = Technik, U = Užívateľka

U: Zhasla mi obrazovka. Čo mám robiť?
T: "Dobrý deň, tu je tehcnická podpora. Aký máte problém?"
U: "No, viete, ja nemôžem písať.”
T: "Ako – nemôžete písať.”
U: "No, normáalne som písala a naraz mi to všetko zmizlo."
T: "Zmizlo?"
U: "No, proste je to preč."
T: "Hmm. A čo se deje teraz?"
U: "Nič."
T: "Nič?"
U: "Keď píšem, tak tam nič nevidím."
T: "A ste stále v textovom editore,alebo ste už z neho vyskočila?"
U: "Ako to mám vedieť?"
T: (Ach.. Tak teda do toho.)
T: "Vidíte na obrazovke C:\?"
U: "Aké kulomítko?"
T: (Ježišmária, ako je to možné? Tak inak...)
T: "Nič sa nedeje. Môžete pohybavať kurzorem po obrazovke?"
U: "Tu žiadny kurzor nie je. Veď som vám predsa povedala, že keď píšem, nie je nič vidieť." T: (Aha, ona asi nevie, čo je to kurzor. To bude hardwarová záležitosť.) Stavím sa, že si vykopla kábel zo steny.)
T: "Má váš monitor kontrolku?"
U: "Aký monitor?"
T: "To je tá vec s obrazovkou, ktorá vyzerá ako televízor. Niekde by tam malo byť svetielko, ktoré svieti, keď je to zapnuté."
U: "Jáj, to neviem."
T: "Nevadí. Tak sa pozrite na monitor zozadu a nájdite miesto, kde do neho vedie kábel. Vidíte to?"
U: {búchanie a šuchot) (udýchane) "No, niečo tu je."
T: "Super! Choďte po tom kábli, a povedzte mie, či je zastrčený do zásuvky."
U: {pauza} "Áno, je."
T: (Hmm. To je zajímavé. Pochybujem, že si omylom monitor vypla a
nemám moc chuti jej hovoriť, aby hľadala vypínač, pretože neviem, aký typ monitoru má a koľko je na ňom tlačítiek. Možno vypadol videokábel, alebo niečo takého.)
T: "Keď ste bola za monitorom, všimla ste si, že do neho vedie ešte jeden kábel?"
U: "Nie."
T: "No, sú tam dva. Potrebujem, aby ste sa znovu pozrela dozadu a našla ten druhý."
U: {udýchane} "No, mám ho."
T: "Pozrite sa, či je poriadne zastrčený zozadu do počítača."
U: {stále udýchane} "Nedočiahnem tam."
T: "Ehm. Dobre, to nemusíte. Ale vidíte na to?"
U: {kľudne} "Nie."
T: "Ale možno, keby ste si kľakla alebo tak, že by ste na to videla?"
U: "Ale to nie je pre to, že na to nevidím. To je preto, že je tu tma."
T: "Tma?"
U: "No, my tu máme zhasnuté a vonku už je šero."
T: "Dobre, tak skúste rozsvietiť."
U: "To nemôžem."
T: "Nie? A prečo nie?"
U: "Pretože nám nejde elektrika."
T: (Elektr--!?! ...AAAAAAARGH!) "Nejde elektrika? Aha! Tak sme na
to konečne prišli. Máte ešte tie krabice, v ktorých vám privezli
počítač, a tie knižky k tomu?"
U: "No jasne, máme ich na záchode."
T: "Prima! Tak pre ne choďte, odpojte počítač, zabaľte ho do tých
kabíc tak ako boli, keď vám ich privezli, a potom ich odvezte späť do toho obchodu."
U: "Vážne? To je také zlé?"
T: "Áno. Myslím, že áno."
U: "No tak dobre, ja to tam odveziem. A čo im mám povedať?"
T: "Povedzte im, že ste príliš blbá na to, aby ste mala počítač!"
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Odporúčam preskenovať počítač programom System Mechanic. Nájdeš ho na stránke www.iolo.com . Už veľa krát mi pomohol. Vymaže Ti všetok bordel z harddisku, čo môže byť jednou z príčin. Na konci po "upratovaní" Ti harddisk defragmentuje.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

M3G
To musel byť nejaký pracant....
A kto? Ten počítač alebo opravár. . Inak po počítači po jednom takomto samočinnom zapnutí o druhej v noci letela papuča tak sa zas rýchlo vypol. (ale to som opravárovi pre istotu nepovedala)
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Zuziana
Ventilátor funguje, NOD žiaden vírus nenašiel, rozoberať a vysávať nemôžem, je v záruke. Vytiahla som ho zo stola na voľné priestranstvo, uvidím čo urobí...
videl som aj take ze ventilator cca po 10 minutach sa zastavil...a pc sa potom zacinal prehrievat, otvor ho a sleduj ci sa ti ventilator pracuje pri vypnuti...resp ked sa ti PC sam vypne... ja mam v BIOSE nastavenych tusim 63 stupnov zvukovu vyzvu a vypnutie pri dsiahnuti tejto hodnoty... ja som naprv tiez nevedel co to je ale az potom mi na zaklade toho zvukoveho signalu zaplo... ze je to teplota. po vypnuti som ho hned zapol pozrel v biose a videl som teplotu... a vtedy mi uz bolo jasne a na starom pc cca pred 5 rokmi som mal ventilator niekedy funkcny niekedy nie ,vtedy som ho bral do opravy... vymenili ho.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Pôvodca textu príspevku: Zuziana
Ventilátor funguje, NOD žiaden vírus nenašiel, rozoberať a vysávať nemôžem, je v záruke. Vytiahla som ho zo stola na voľné priestranstvo, uvidím čo urobí...

este jedna poznamka na margo....ak si nerozobrala PC tak nevies ci ti ide ventilator.... ja som nemal na ,ysli ventilator ktory je v zadu na pc ALE ten ktory je pri procesore... a ten vidis len ked je rozobraty... takze to ze ventilator ide je len tvoja dedukcia...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
nakoľko je v záruke..nič s tým nerob..nech ti ho pozrú...
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

už je pc tam odkiaľ prišiel... dám potom vedieť čo mu bolo... dúfam že ho vybavia čoskoro
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Manžel stiahol nejaké nové ovládače na grafickú a zatiaľ neblbne (počítač). Dúfam, že to pomôže.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať