Zavrieť

Porady

PC sa sám vypína

Ahojte všetci PC zdatní poradcovia. Od stredy sa mi sám vypína PC asi po 15 minútach činnosti. Je to pc zakúpený v 10/2005 - čiže je v záruke. Údajne sa niekde nachácdza hodnota °C, pri ktorej sa má pc vynúť z dôvodu prehriatia. Ako ho správne nadstaviť? alebo v čom by mohol byť ešte zádrheľ?

Ďakujem za Vaše príspevky.... zostáva ešte posledná možnosť reklamácia.... ale to si ho nechajú týždeň.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
som myslela, že manželovi pomohli tie ovládačeD
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

jooooj, to som rada, ze v tom nie som sama .... mne počítač celú jeseň, zimu aj jar šľape perfektne .. a ked pridu tieto šialene horucavy, tak mi robí presne toto isté čo tu opisujete .. sám sa mi reštartuje a reštaruje a reštartuje ... a vírus nemám na milion percent .. ako náhle horúčavy pominú, tak zas šľape normálne ...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
asi je potrebné ho schladiť...alebo mu naordinovať studenú kúpeľ...
len neviem..či potom ešte pôjde...
ale predovšetkým treba všetky ventilárory mať čisté a hlavne zabezpečiť dostatok vzduchu...nemať ho niekde v skrinkách ..ale niekde voľne..aby sa mohol chladiť...jednoducho z každej strany voľná skrinka aby bola
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

To asi bude nejakým nastavením v BIOSE,ja na leto vymontúvam ventilátor z procesoru a nalepujem si ho gumovou prísavkou na sklo v aute k hlave a frčí to
Vážne-ja som náhodou rozmontoval pcíka a ventilátor už dávno mŕtvy a išlo to v pohode,pritom pcík už je dedko pred penziou
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Mne tiež vypínal počítač kedy sa mu chcelo a nakoniec som ho vôbec už nezapla a zhorela mi vševraj matičná doska / tak povedal opravár/ a musela som si kúpiť nový.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som už aj na vlasné oči videla zhorený procesor. Takže tiež sa kupoval pre známych nový PC.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

takže, pcík včera vrátili z reklamácie - príčina vypínania sa - netočil sa ventilátor, chyba bola odstránená výmenou ventilátora.... tak znie verdikt servisu
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zuziana
takže, pcík včera vrátili z reklamácie - príčina vypínania sa - netočil sa ventilátor, chyba bola odstránená výmenou ventilátora.... tak znie verdikt servisu
Je nám zainteresovaným známe Zuzianka, Ty si expert na upratanie softu, nie hardu
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Zuziana
takže, pcík včera vrátili z reklamácie - príčina vypínania sa - netočil sa ventilátor, chyba bola odstránená výmenou ventilátora.... tak znie verdikt servisu
Inak uvedeny problem sa zistit aj tak ze pri nabehu sa stlaci DEL dostane sa clovek do BIOS u tam si pri teplote nad urcity stupen tepla nastavi zvukove znamenie a vypnut. Alebo po restarte po vynuti hned opat zapnut stlacit del v BIOSE sa rychlo pozriet na aktualnu teplotu procesora ak je nad cca 60 stupnov tak problem je s chladenim. Inak chladic aj ventilator spolu stoji cca 200-280 sk ale priniektorych sa da menit i len entilator tam je to potom este meneja je to 5 minutova praca
0 0
phc phc

phc je offline (nepripojený) phc

moze byt v problem aj v pamatiach ak su zle pc sa sam vypne ja by som to zaniesol na zarucnu opravu pokial problem je ten isty aj po preinstalovani systemu (po naformatovani hdd kvoli virusom)
www.phc.sk klik
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

no ja uz asi 1,5 msiaca mam po probleme .. mi tam namontovali nejake pridavne chladice, ci ventilatory, ci co su to a slape
0 0
drndos drndos

drndos je offline (nepripojený) drndos

ak vam vypina pocitac kazdu minutu(alebo sa resetuje) tak to bude blasterom alebo sasserom - v jednej minute musite stihnut napisat prikaz.
štart->spustiť->cmd
shutdown -a
0 0
Linda Š Linda Š

Linda Š je offline (nepripojený) Linda Š

Nám sa stáva to isté , teda skoro. PC sa sám vypne a nasleduje zelená obrazovka.Robí to už asi mesiac a aj v oprave bol .Už vážne neviem čo mám s ním robit.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Čistota, teploty - základ!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať