Zavrieť

Porady

Pas pre dieta do Chorvatska?

Dobry den včera som mala menšiu výmenu názorov so svojou švagrinou . Chystajú sa o týždeň na dovolenku do Chorvatska. A ona mi tvrdí, že dieťa (jej má štyri roky) nemusí mať pas. Že postačí občiansky. Síce neviem aký.
Je to pravda, alebo mi niečo nedochádza. Dakujem a prajem pekný slnečný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ano staci obciansky preukaz - ale Obciansky preukaz sa vydava az od 15 rokov veku. Pre dieta mladsie ako 15 rokov je potrebne mat pri ceste do zahranicia cestovny pas.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Katy a R, kn-alka, Žabinka, Ingrid Ondruskova, Dav
    5
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    berry Však to viem že na slovenskú sa vydávajú občianske až od 15 rokov ale ona tam chce ísť so štvor ročným........
    dmc --..potrebuje pre dieta cestovny doklad...cize PAS
    ivka70 Nech ide ,ked chce mat problemy s policiou v zahranici. Este aj za unos by ich mohli zalovat, lebo dieta nema ziadny doklad totoznosti.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Akonahle dieta opusti uzemie Slovenskej republiky, potrebuje pas.
    OP moze do Chorvatska pouzit ten, kto ho ma. 4 rocne dieta urcite nie, kedze OP je vydavany od 15 rokov.
    V ktoromkolvek state, ktorym budu prechadzat, mozu od nich doklady pozadovat, aj v statoch Schengenu, EU aj v Chprvatsku.
    Dieta ten pas mat musi, aj 2 tyzdnove, aj 4 rocne aj 10 rocne.
    Naposledy upravil ivka70 : 11.07.16 at 12:41

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Tak jej vysvetli, že PAS musí mať ! Inak si koleduje o pekný prúser.....

    ..daj jej prečítať : http://babetko.rodinka.sk/peniaze-a-...-vycestovanim/
    Naposledy upravil evuš : 11.07.16 at 12:34
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ingrid Ondruskova presne tak, ľudia si nevidia na koniec nosa, naša rodina veľa cestuje a moje deti majú pas od útleho veku /samozrejme po nejakom čase treba vždy vybaviť nový/....poznala som tiež jednu takú čo ma vysmiala, že PAS u detí ?? že NAČO???? bez komentára....
    Ingrid Ondruskova pokiaľ človek v zahraničí nebýva na súkromí, ale v hoteli /naša rodina pravidelne/ VŽDY od nás pýtali doklady od všetkých členov výpravy /čiže pýtali pasy detí!!!!/
    lujza.j vzdy na sukromí....a vzdy pasy-op.....ved ked neprihlasia turistov a dojde im kontrola tak maju veliky problem....toto proste neplati.....
    Ingrid Ondruskova luji verím, keďže sme neboli nikdy na súkromí, naivne som si myslela, že "pani domu" bude k takýmto veciam benevolentnejšia.....možno ak sa dá nejaké všimné...ale inak to za tých 8,-EUR vôbec nestojí za to!! čudujem sa každému, kto takto uvažuje....
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Síce tvrdí, to je pravda.
    Ale je pravdou, že o týždeň s dieťaťom neodcestujú....teda, ak sú normálni rodičia.
    Ty máš pravdu, to len švagrinej nedochádza...
    Naposledy upravil buchač : 11.07.16 at 13:46
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R ale čoby nemohli odcestovať - môžu (ak nejdú lietadlom) - ale aby sa náhodou nevrátili bez dieťaťa! ..... ale ak to chce risknúť ??? - možno budú mať šťastie a žiadna kontrola nebude. prípadne schovajú dieťa do tašky (som videla v telke)
    evuš ..neviem si predstaviť, že kvôli 8 € /pri 4ročnom dieťati/ by mi dieťa niekde v cudzine "zhabali"
    buchač Hm....." obdivujem " určitých jednotlivcov, ktorí na poslednú chvíľu všetko vybavujú. Je úplne jedno, o čo sa jedná...otázok - tém - "problémov" je tu do bludu.
    Bežne ide o pas, OP, STK, EK....a kľudne aj o daňové priznanie...

    K tomu cestovaniu...Katy, Ty by si vycestovala vedome bez dokladu ?
    Odpoviem si sám....asi nie, skôr určite....či ?
    Katy a R evuš - tu už skorej to časové hľadisko asik ??
    Juraj - sú aj dobrodružnejšie povahy - ak chce silou mocou ísť ....
    evuš ..pas sa dá urobiť aj skôr - samozrejme za príplatok...našim deťom prepadli, najstaršia už nepotrebuje - má OP, ale kvôli mladším nemôžeme zbehnúť ani do ČR sa okúpať...tento piatok to budú už 4 týždne, čo sme ich dali robiť, dnes som pozerala cez net, ešte stále nie sú...
    Katy a R na výlet do ČR to je iné (MOŽNO???? by som riskla ) . Ale plánovať Chorvátsko - pobyt .. a nevybaviť doklady ... nuž ...
    evuš Katy, raz sme dávnejšie to riskli - do ČR, ale tie nervy mi zato nestoja...človek nikdy nevie, čo sa môže stať...ale do Chorvátska bez pasu je risk ako hrom...najmä teraz, keď sprísňujú kontroly kvôli utečencom...
    Ingrid Ondruskova veru tej mladšej som dala pas robiť nedávno, ak má platiť 30dňová lehota, taka pas bude do 16.7.2016 hotový...jupíííí...a ide sa na výlet!!!
    ivka70 Ani do CR by som neriskovala, nikdy nevies, co sa mzoe stat uz kilometer za hranicami.
    Ingrid Ondruskova svätá pravda!!!!
      zbaliť

    Pas pre dieta do Chorvatska?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.