Zavrieť

Porady

Zmena zmluvy na dobu určitú na zastupovanie počas materskej dovolenky

Nastúpila som do firmy na dobu určitú, ktorú mi zamestnávateľ už raz predĺžil zasa na dobu určitú, ktorá mi bude teraz končiť. Bola som v tom, že po dvoch zmluvách na dobu určitú dostanem zmluvu na dobu neurčitú, avšak zamestnávateľ prišiel s tým, že mi môže dať ešte zmluvu na zastupovanie počas materskej dovolenky. Tým pádom by som nevedela, dokedy vôbec zmluvu mám, kým sa nevráti niektorá kolegyňa z materskej dovolenky. Chcem sa spýtať, či toto môže spraviť, ak mi už 2x dal zmluvu na dobu určitú? Ďakujem pekne za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze to spravit, zmluva na zastupovanie ma vynimku medzi zmluvami na dobu urcitu a nevztahuju sa na nu max. 2 roky. A musi byt menovane koho zastupujes presne, lebo jeho navratom sa tvoja zmluva konci.
    Ty taku zmluvu nemusis podpisat, ak nechces.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lusi86 Ďakujem pekne za info. Ešte mám jednu teoretickú otázku: Keby som z takejto zmluvy náhodou ja išla na materskú dovolenku, tak sa to berie tak, že je to zmluva na dobu určitú, ktorá uplynie návratom menovanej do práce a ja tým pádom po materskej nemám zamestnanie?
    ivka70 Ano, taka zmluva skonci aj pocas MD, ak sa zastupovana osoba vrati do prace.
    lusi86 Ďakujem Ti.
      zbaliť

    Zmena zmluvy na dobu určitú na zastupovanie počas materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.