Zavrieť

Porady

kratenie dovolenky pri PN

zamestnankyna bola PN od 11.5. - 30.7.2015. a od 12.8.2015 - 31.3.2016. 1.4. koncila pracovny pomer. Napocitala som jej za rok 2015 161 dni PN, kratit by sa jej malo 8 dni alebo 6? narok na rok 2016 bol nulovy.
veronikasad Kolko má rokov? Počítala si kal.dni, alebo pracovné dni, vrátane sviatkov?
Lenka Štrbová ma 55 rokov a ratala som pracovne dni + sviatky ked boli v tyzdni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok 25 dni kratis pri 161 neodpracovanych dnoch (161 = 100+21+21+19) o 3/12. Narok je teda 9/12 a to je 18,75 = 19 dni.
    Kratenie rocnej dovolenky je teda o 6 dni.
    Lenka Štrbová hm, to som nevedela, ci sa to krati za zacatych 21 dni alebo celych.... Dakujem
    veronikasad 21 celých prac.dni

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri krátení D postupuješ podľa §109 ZP.
    Vyberám:
    § 109
    Krátenie dovolenky
    (1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu
    a) výkonu mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu,
    b) čerpania rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2,
    c) dlhodobého uvoľnenia na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie podľa § 136 ods. 2,
    d) dôležitých osobných prekážok v práci podľa § 141 ods. 1 a ods. 3 písm. c).
    (2) Dovolenka sa zamestnancovi nekráti za obdobie dočasnej pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, za ktoré zamestnávateľ zodpovedá, a za obdobie materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 1.
    ivkop Dobry den,
    ked je zamestnankyna na PNke od 15.12.2015 (za rok 2015 ma cely narok vycerpany) a skonci jej PNka 16.9.2016 a nasledne chce ukoncit pracovny pomer... za rok 2016 nema narok na ziadnu dovolenku? neodpracovala totiz v roku 2016 ziaden den..
    vopred vdaka za odpoved :-)
    Tweety zadaj s do otázok nie komentára

    kratenie dovolenky pri PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.