Zavrieť

Porady

WiFi a MMS - ako posielať

Prosím poraďte mám iPhone 6s plus mám paušál v ktorom mám neobmedzene SMS /MMS ale nemám mobilne dáta iba wifi ako mám posielať MMS ?
Naposledy upravil Dav : 01.08.16 at 07:09
misoft Normálne. Mobilné dáta sú pre mobilný internet! Odfotíš, nafilmuješ, odošleš ako MMS a basta. Nestaráš sa. Iné by bolo, keby si chcel surfovať po internete - tam potebuješ tie mobilné dáta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    V iPhone, iPade alebo iPode touch nemožno odosielať alebo prijímať správy
    https://support.apple.com/sk-sk/HT204065
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ak podľa tohto článku je potrebné mať pre MMS dátovú službu a pre SMS mať WiFi - tak do r*** s takým prístrojom. Zaujímavé je, že mám obyčajný mobil a môžem posielať SMS (nepotrebujem WiFi), môžem posielať MMS (a pritom nemá dátovú službu zapnutú) a odošle to. Akurát mi vo vyúčtovaní vyskočí navyše kolonka dátová služba. Jednoducho to operátor musí prijať a na len tento okamih použije dátový prenos.
    ivka70 A mozno je to nastavenim, ze ty mas povolene, aby si ju zapol sam, ked potrebuje (a vies, ze ti to budu fakturovat) a ja to mam striktne zakazane a musi si pytat povolenie a musim to zapnut manualne (a viem, ze ked zapnem, pride faktura)
    misoft Ja síce platím len to, čo prevolám (teda nonpaušál), ale dátove prenosy nemám aktivované. Avšak keď pošlem MMS - tak operátor ich sám aktivuje, preberie a ihneď ukončí. Ale platím vyššiu sadzbu za dátový prenos. To sa mi vždy objaví vo faktúre (ak použijem MMS).
    viktorviktor iPhone môže odosielať a prijímať správy z iných zariadení s podporou SMS
    a MMS správ a z iOS zariadení, ktoré používajú iMessage.
    iMessage je služba spoločnosti Apple, ktorá umožňuje posielať iným užívateľom systémov iOS a OS X Mountain Lion neobmedzené množstvo správ cez Wi-Fi (aj cez mobilné pripojenie).
      zbaliť

    Tom10 je offline (nepripojený) Tom10

    Tom10
    Nechapem "nemam mobilne data",
    vsak si ich zapni v "Nastaveniach", "Mobilne" a tuk na zaktivnenie..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 za tie treba platit ..... nie?
    misoft Nemusí, ale potom mu to zaúčtujú dodatočne a drahšie. Okrem toho - MMS je síce dátová služba, ale často je v paušáloch - vtedy tie dáta budú predplatené.
    ivka70 Moja skusenost je, ze MMS bez zapnutych datovych sluzieb neodide ani sa neprijme.
    Asi to bude mojim programom, ze to nie je v nom zapocitane, ale inak ich treba aktivovat, aby MMS chodili.
      zbaliť

    WiFi a MMS - ako posielať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.