Zavrieť

Porady

Pracovna zmluva alebo dohoda??? a podmienky pri pracovnom case 5.5 hodiny denne 5 dni v tyzdni.

Zdravim,

mam moznost sa zamestnat na 5.5 hodiny denne 5 dni v tyzdni a chcela by som vediet, ako to je najlepsie, ci na dohodu, zmluvu atd. Ci mam narok na stravne listky, PN, OCR s dietatom, narok na dovolenku, obednu prestavku atd. Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved.

E.
Naposledy upravil emily327 : 03.08.16 at 20:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    emily327 Dakujem :-)

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    jednoznačne pracovná zmluva. Dohoda o pracovnej činnosti môže byť max 10 hodín týždenne. nárok na stravné lístky pri smene nad 4 hod = áno, PN, OCR áno, pri PN prvých 10 dní platí zamestnávateľ, OČR od prvého dňa Sociálna poisťovňa,
    dovolenka áno do 33 rokov 20 dní/4týždnee, nad 33 rokov 25 dní/5týždňov, alikvotne podľa počtu celých mesiacov v roku. Platený deň dovolenky je podľa denného prac. úväzku teda 5,5 hodiny. Obedná prestávka je pri práci nad 6 hodín. Nárok na 7 dní s náhradou mzdy na nevyhnutné nutný čas na ošetrenie k lekárovi + 7 dní sprevádzanie k lekárovi člena rodiny /dieťa.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emily327 Velka vdaka za tuto odpoved. Pomohli ste mi sa v tom zorientovat, nech viem ako to ma byt pre mna ako zamestnanca. A aby to bolo vyhodne aj pre zamestnavatela, co by ste poradili? Dakujem pekne. Ono asi budeme hladat variantu, taku, aby sme boli obe strany spokojne.
    jslancik Prepáč, pri toľkých hodinách nemáte inú možnosť... A pamätaj, že ak pristúpis na nejakú inu možnosť, tak to bude iba jednostranne výhodné, a ty to nebudeš...
    emily327 ok, dakujem ;-)
    zlatka.b výhodnosť pre zamestnávateľa je veľmi diskutabilná, z akého hľadiska to má byť preňho výhodné. Z hľadiska rizika pokút z inšpektorátu práce by mal urobiť všetko, ako zákon káže. Z hľadiska minimalizácie nákladov resp. optimalizácie nákladov má každý zamestnávateľ snahu šetriť na odvodoch s rizikom, že mu na to prídu.
    emily327 Zlatka, velmi velmi pekne vam dakujem, necakala som,ze tak rychlo dostanem odpoved na moje otazky a vdaka Vam sa tak stalo. Velmi ste mi pomohli. :-)
      zbaliť

    Pracovna zmluva alebo dohoda??? a podmienky pri pracovnom case 5.5 hodiny denne 5 dni v tyzdni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.