Zavrieť

Porady

Zacinajuci zivnostnik - Ako prevadzat peniaze z podnikatelskeho uctu na osobny

Zdravim,
som zacinajuci zivnostnik, ktory si bude uplatnovat pausalne vydavky (nemam ziadne realne naklady). Docital som sa, ze by bolo dobre mat osobitny bankovy ucet na ucel podnikania. Tento ucet teda vobec nebudem pouzivat na osobne ucely. Moja otazka je: ako si z neho mam posielat peniaze na svoj osobny ucet? Mozem si z neho kazdy mesiac poslat vsetky peniaze - odvody do zdravotnej poistovne? (soc prvy rok neplatim)
Bude to z hladiska jednoducheho uctovnictva ok?
Dan zaplatim az na dalsi rok spatne.
Som uplny zaciatocnik, co si len sam nastudoval veci na nete, tak ak sa pytam hlupo tak prosim majte strpenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Založ si podnikateľský účet kde ti môžu platiť zákazníci a ty z neho plať odvody, dane a uhrádzaj faktúry. Čislo účtu si povinný nahlásiť na daňový úrad.

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Môžete všetko posielať si z účtu podnikateľského na svoj a opačne. Predpokladám že asi nebudete viesť jednoduché účtovníctvo ale len nejakú daňovú evidenciu o príjmoch (v tomto prípade pôjde o príjem neovplyvňujúci základ dane resp, o nedaňový výdavok ktorý ani neevidujete) , zásobách a pohľadávkach. To je všetko čo zákon o dani z príjmov od vás vyžaduje.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    ako si z neho mam posielat peniaze na svoj osobny ucet?
    Prevodom.

    Môžeš, je to osobná spotreba, ale odporúčam Ti ponechať tam alikvótnu časť na budúce dane a odvody. Aby si o rok nebol prekvapený a mal z čoho zaplatiť.

    Zacinajuci zivnostnik - Ako prevadzat peniaze z podnikatelskeho uctu na osobny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.