Zavrieť

Porady

Ako nahodiť počiatočné stavy nákladov a výnosov počas roka?

Potrebovala by som poradiť, prebrala som účtovníctvo od 1.6.2016 s.r.o. platca DPH. Bývalá účtovníčka mi nechce dať účtovnú závierku k 31.5., mám len obratovú predvahu z ktorej nahadzujem PS. Mám program MRP a vôbec netuším ako mám nahodiť účty nákladové a výnosové. V počiatočných hodnotách ma pustí len do minulého roku. Neviete mi niekto poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahoj.

    Teraz som si spomenula. Dajme tomu že som mala na účtoch:
    501 - 1,000
    518 - 1,200
    602 - 2,700

    Nahodila som do SW v tvojom prípade k 1.6.2016 počiatočný stav ako zapis:
    501 / 710 -1,000
    518 / 710 - 1,200
    710 / 602 - 2,700

    a nasledne
    710 / 701 - 500

    Tým budeš mať začiatočné stavy na nakladoch a výnosoch, 710-tka bude vynulovaná, takže na konci roka ti nebude robiť šarapatu a 701-tka by ti tým mala dávať balans.

    SW by ťa mal pustiť toto účtovať. Aspon moj ma pustil. Neviem ako sa v tvojom SW nahadzuju počiatočné stavy, u mna ked to robím sama, tak cez interný doklad a proti 701-tke. Ak ti tam budu chýbať naklady a výnosy, tak aj 701-tka by ti pôvodne nesedela. Dosadením 710-tky by sa ti mala vyrovnať.

    Snad sa nemýlim. Robila som to kedysi v roku 2011 ked som preberala účtovníctvo uprostred.
    Naposledy upravil zk24 : 09.08.16 at 05:09

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nepustí ťa, lebo tieto účty nemajú PS. Sumy jednotlivých účtov zaúčtuj interným dokladom k 31.5. ako normálne účtuješ.
    Šéf nemal s účtovníčkou zmluvu?
    Doplnené:
    Vyčkaj času, jak hus klasu. Je na firme, aby mala účtovníctvo v poriadku a zabezpečila ti podklady. Ty sa zbytočne netráp.
    Naposledy upravil kukučka : 08.08.16 at 21:41
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mizu24 ale voči akému účtu, ak dám voči 211, nebude mi sedieť Už nikdy viac počas roka nepreberiem účto....
    Dav Bude sedieť, nahodíš interným dokladom konečný stav každého účtu, napr. 211 sa vyrovná s 501,518,331.
    mizu24 Ďakujem za všetky rady, konečne som to dotiahla. V MRP mi poradili nahodiť PS k 1.1.2016 a na základe predvahy zaúčtovať na jeden ID všetky pohyby všetkých účtov voči 395 k 31.5.2016.
      zbaliť

    Ako nahodiť počiatočné stavy nákladov a výnosov počas roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.