Zavrieť

Porady

zvysi sa mi dochodkovy vek ak poziadam o predcasny dochodok najmenej 60 dni pred koncom roka 2016 ?

Dobry den, zvysi sa mi dochodkovy vek, ak poziadam o predcasny dochodok do konca septemra tohto roka, teda v roku v ktorom dochodkovy vek nie je este navyseny ,alebo to na to nema vplyv ? Som narodeny 12. 4. 1956 a druha otazka ako poziadat o vypocet predcasneho dochodku ak som este zamestnany ? Aby som sa podla vysky predcasneho dochodku vedel rozhodnut ci mi bude stacit na zitie a vedel sa rozhodnut ci ist do predcasneho dochodku alebo nie. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak požiadaš v tomto roku - tak platí pre teba súčasný zákon
    pozri tuto - informatívne si vypočítaj http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...dku-azx/59319s

    http://www.socpoist.sk/predcasny-sta...dochodok/1287s
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubko6394 Nemal by som, ale tuto mi nie je jasné ako sa určia tie 2 roky do dôchodku. Ako sa zohľadňujú tie mesiace či dni pridávané k 62 rokom. On by mal ísť do dôchodku 12.4.2018 ako 62 ročný - lenže od 1.1.2017 sa pripočíta cca 3 mesiace od 1.1.2018 sa pripočíta xxx mesiacov - takže logicky by sa odchod mal vypočítať 62 + 3m + x m = YY a od toho YY by sa mali odpočítať dva roky. Matematicky sa mi to nedarí - je to teda nejak ošetrené ?
    Katy a R lubko - ak požiada tohto roku - tak aké zohľadňovanie? jeho dôchodkový vek je momentálne (do konca tohto roka) 62 rokov.
    lubko6394 Takže platí vek odchodu do dôchodku v danom roku a mínus 2 roky. Vďaka.
    Katy a R a čo bude v budúcnosti platiť - že či vôbec bude možnosť predčasného dôchodku ??? ...to sa môže zmeniť hocikedy
      zbaliť

    zvysi sa mi dochodkovy vek ak poziadam o predcasny dochodok najmenej 60 dni pred koncom roka 2016 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.