Zavrieť

Porady

Oslovenie

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Mám syna a dcéru. Obaja majú partnerov. Ja mám 65. rokov. Partneri mojich detí cca niečo nad 30. rokov. U oboch to vypadá vážne. Synovej priateľke som navrhol aby mi tykala. Odmietla to z ohľadom na môj vek, že so to nemôže dovoliť. Obaja ma oslovujú pán Zvonár. Prosím o Váš názor. S partnermi Vašich detí si tykáte a ako vás oslovujú?
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ing. Ľubomír Janoška
Mojej starej mame vykala aj jej najmladšia sestra, lebo bol medzi nimi veľký vekový rozdiel
Svokrovci kázali aj mladšej švagrinej aby mi vykala. Veď som jej bola na krščení ako frajerka jej brata. On bol vtedy na vojne.
1 0
sovienka sovienka

sovienka je offline (nepripojený) sovienka

Ja nadejnej svokre vykam, a odmietla by som aj ponuku na tykanie - citim privelku uctu. Tiez beriem ohlad na to, ze ona za mlada svojej mame vykala a babke onikala - tak ako moja babka. Takze je tu ucta k cloveku aj ucta k tradicii. V konecnom dosledku je to vsak o dohode. Moja sestra svokrovcom tyka - zrejme je to jednoduchsie vzhladom na to, ze spolu zdielaju dom.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
sovienka
Ja nadejnej svokre vykam, a odmietla by som aj ponuku na tykanie - citim privelku uctu. Tiez beriem ohlad na to, ze ona za mlada svojej mame vykala a babke onikala - tak ako moja babka. Takze je tu ucta k cloveku aj ucta k tradicii. V konecnom dosledku je to vsak o dohode. Moja sestra svokrovcom tyka - zrejme je to jednoduchsie vzhladom na to, ze spolu zdielaju dom.
Nemyslím si, že úcta sa prejavuje človeku tým, že mu vykám. Pokiaľ moje správanie je v poriadku, je úplne jedno, či niekomu tykám alebo vykám. V rodine sú si bližší, keď si tykajú a pre tradície by som túto možnosť určite nemenila. Je to pocta, pokiaľ starší človek navrhne tykanie.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

terezamaria
sovienka
Ja nadejnej svokre vykam, a odmietla by som aj ponuku na tykanie - citim privelku uctu. Tiez beriem ohlad na to, ze ona za mlada svojej mame vykala a babke onikala - tak ako moja babka. Takze je tu ucta k cloveku aj ucta k tradicii. V konecnom dosledku je to vsak o dohode. Moja sestra svokrovcom tyka - zrejme je to jednoduchsie vzhladom na to, ze spolu zdielaju dom.
Nemyslím si, že úcta sa prejavuje človeku tým, že mu vykám. Pokiaľ moje správanie je v poriadku, je úplne jedno, či niekomu tykám alebo vykám. V rodine sú si bližší, keď si tykajú a pre tradície by som túto možnosť určite nemenila. Je to pocta, pokiaľ starší človek navrhne tykanie.
Ak sa tu hovori o tradiciach, v nasej rodine sa tykalo vzdy, aj par generacii dozadu.A myslim si, ze uctivi sme k sebe dostatocne. Uctu k cloveku mozem mat aj ked mu tykam a grobiana ani vykanie nezastavi.
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
vicktor
Mozno po svadbe by sa dalo uvazovat o tykani, ale pred svadbou nie.
Nam nevesta vyka. Manzelka jej navrhla tykanie, ale nesuhlasila. Ja som nenavrhol, nezda sa mi to vhodne.
My ju volame menom, ona nas mama a tato.
Ale mama a tato je iba jeden
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
misoft
erzet
Mám syna a dcéru. Obaja majú partnerov. Ja mám 65. rokov. Partneri mojich detí cca niečo nad 30. rokov. U oboch to vypadá vážne. Synovej priateľke som navrhol aby mi tykala. Odmietla to z ohľadom na môj vek, že so to nemôže dovoliť. Obaja ma oslovujú pán Zvonár. Prosím o Váš názor. S partnermi Vašich detí si tykáte a ako vás oslovujú?
Nuž - klobúk dole pred mladými. Ešte poznajú úctu (nie ako keď ťa zastaví 25-ročný policajt a zrúkne "Navaľ doklady" a pritom máš 60+).
Čo sa týka druhej časti - moja skoronevesta mi vyká... . Mimochodom - aj ja mladým, najmä ak ich nepoznám - zásadne vykám, ale len do chvíle, pokiaľ mladý neprekročí určitú hranicu. Potom zmením repertoár....
Ide o to, že stretnem niekoho mladého, mladšieho či staršieho a začne mi bez okolkov tykať. Synovec má dvojročného syna on mu vraví aha Robert prišiel. Už som mu to vytkol. Keď chcem, aby mi čo nevidieť blízko blízka tykala tak... Ako sa tu inde píše netreba to siliť
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

erzet

Ide o to, že stretnem niekoho mladého, mladšieho či staršieho a začne mi bez okolkov tykať. Synovec má dvojročného syna on mu vraví aha Robert prišiel. Už som mu to vytkol. Keď chcem, aby mi čo nevidieť blízko blízka tykala tak... Ako sa tu inde píše netreba to siliť
No u dvojročného sa to ešte tolerovať dá - takíto mali človečikovia nepoznajú TY a VY.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Či si s niekým vykám alebo tykám, neprenášam to do kvality vzťahov. Ak niečo k človeku cítim, tak zmenou formy oslovenia sa nemá čo zmeniť.
Myslím si, že rodičia dokážu odhadnúť úspešnosť budúceho vzťahu svojich detí, to im môže pomôcť pri rozhodnutí či si nechať vykať alebo tykať, ale ak cítia v partnerovi svojho dieťaťa spriaznenú dušu, nič nebráni tykaniu za každých okolností. U nás sa tiež v mojej rodine tykalo a bolo všetko v najlepšom poriadku.
Inak som za oslovenie krstným menom a tykanie.
Na začiatku každého nového medziľudského vzťahu venujem pozornosť, či som oslovovaná menom, resp. priezviskom. Ak áno, vzťah bude dobrý, zatiaľ mi to stále vychádza. Inak pôjde o vzťah plytký alebo neúprimný. To je taký môj osobný lakmusový papierik na vzťahy už v zárodku.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
erzet
misoft
erzet
Mám syna a dcéru. Obaja majú partnerov. Ja mám 65. rokov. Partneri mojich detí cca niečo nad 30. rokov. U oboch to vypadá vážne. Synovej priateľke som navrhol aby mi tykala. Odmietla to z ohľadom na môj vek, že so to nemôže dovoliť. Obaja ma oslovujú pán Zvonár. Prosím o Váš názor. S partnermi Vašich detí si tykáte a ako vás oslovujú?
Nuž - klobúk dole pred mladými. Ešte poznajú úctu (nie ako keď ťa zastaví 25-ročný policajt a zrúkne "Navaľ doklady" a pritom máš 60+).
Čo sa týka druhej časti - moja skoronevesta mi vyká... . Mimochodom - aj ja mladým, najmä ak ich nepoznám - zásadne vykám, ale len do chvíle, pokiaľ mladý neprekročí určitú hranicu. Potom zmením repertoár....
Ide o to, že stretnem niekoho mladého, mladšieho či staršieho a začne mi bez okolkov tykať. Synovec má dvojročného syna on mu vraví aha Robert prišiel. Už som mu to vytkol. Keď chcem, aby mi čo nevidieť blízko blízka tykala tak... Ako sa tu inde píše netreba to siliť
Päťročný sused ma pozdravil Ahoj, Janoška!. Ja na to - hovor mi Ľubo. A on - nemôžem, my už jedného Ľuba máme (bratranca).
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ďakujem
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Na rodinnom stretnuti 20+ rocny "prizenenec" (t.j. nepokrvny pribuzny) suverenne tykal 80 rocnej pani hned pri prvom kontakte. Ta sa nezmohla na slovo a bola riadne rozladena este niekolko dni.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A to ani po hube nedostal?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať