Zavrieť

Porady

som spoludlžník a dlžník neplatí úver

prosím radu, som spoludlžník v sestrinom uvere, ktorý prestala platiť ale je riadne zamestnaná, s bankou nekomunikuje a banka žiada peniaze odo mna, môjho zamestnavatela nasli a jej nie? majú právo strhnúť mi peniaze z výplaty, ked aj ona je riadne zamestnaná? ona je dlžník... dakujem
buchač ...a čo za dôvod (výhovorku) nesplácania Ti vlastne povedala sestra ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    spoludlžník - spoločne zodpovedáš za splácanie - ale to všetko máš uvedné v zmluve o úvere - stačí si to prečítať a budeš v obraze.

    ....a "súdružská" (bratsko-sesterská) návšteva u segry už bola ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž - zrejme je nejaký dôvod, prečo jej to nestiahnu z výplaty - napr viacej úverov, dlžôb a nízky plat. Banka sa nebude doprosovať - teba ako spoludlžníka má "poruke" .
    To je to riziko, s ktorým si súhlasil a podpísal - ak by ti naozaj strhli z výplaty - treba žiadať od sestry späť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pre banku je jednoduchsie ziadat to od spoludlznika ako zacinat exekuciu na plat dlznika.
    To je, zial, smola, ze si tym spoludlznikom ty.
    To, co za nu zaplatis, mozes od nej vymahat zasa ty, ale banka sa k svojim peniazom dostane.
    Co na to vymahanie od teba hovori sestra?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dlžník a spoludlžník sú zaviazaní spoločne a nerozdielne, teda od každého z nich môže veriteľ požadovať celé plnenie (splátky). Ak sa dlžníci medzi sebou nedohodli inak, tak sa z plnenia voči veriteľovi vzájomne vyporiadajú 1:1.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak si podpísal aj dohodu o zrážkach zo mzdy, tú banka mohla poslať zamestnávateľovi a zamestnávateľ musel zrážať. Ak si takúto odhodu nepodpísal, muselo by to ísť k zamestnávateľovi cez súd a exekútora.
    A píšeš, že si spoludlžník, nielen ručiteľ, to si na tom horšie - banka môže žiadať o splatenie pôžičky ktoréhokoľvek dlžníka/spoludlžníka.

    som spoludlžník a dlžník neplatí úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.