Zavrieť

Porady

Úprava makra v tabuľke

Stále sa nenájde nik, kto by mi s tým vedel poradiť?

Ahoj,
ospravedlňujem sa, ze zas otravujem, ale uz som naozaj pomaly zufaly z tej mojej nestastnej tabulky. Neviem, kde robim chybu. Pôvodne som to chcel dať do môjho pôvodného príspevku,a le neviem to tam vložiť. A o čo ide...

Mam tabulku v ktorej je makro.

Harok "Zoznam prac". Vsetko je nastavene tak ako ma byt.

Stlpce A a B - dostupne na pisanie
Stlpce C a D - dostupne na pisanie s rozbalovacim zoznamom alebo priamo na vpisovanie rucne
Stlpce E, F a G - dostupne na pisanie
Stlpce H a I zamknute a s nastavenym podmienenym formatom
Stlpce J a K - dostupne na pisanie s rozbalovacim zoznamom ...

Po navoleni "Áno" v stlpci "K" a po stlaceni tlacitka "Prenos" sa spusti makro a cely riadok sa aj s komentarom (ak je napisany) presunie na harok "Ukoncene prace".


Harok "Ukoncene prace"

Stlpce A a B - daju sa prepisovat, ale je tu problem c.1 (vysvetlim neskor)
Stlpce C az K - su zamknute pre vyber a zapis.



Cela tabulka by mala mat nastavene makro:

- aby sa po zadani prenosu presunul cely riadok z harku "Zoznam prac" do harku "Ukoncene prace"
- aby sa v obidvoch harkoch v stlpci A a B dal vkladat komentar a ten sa cely preniesol z harku "Zoznam prac" do harku "Ukoncene prace" cez prikaz "Prenos"
- aby fungovali filtre v žltych riadkoch.

Po tento okamih je to vsetko ako ma byt. Ale cele mi to spadne po spusteni toho makra. Riadok sa sice presunie z jedneho harku na druhy aj z komentarom, bunky ostanu zamknute, ale prestane fungovat automaticky filter na obidvoch harkoch a ked chcem prepisat alebo opravit text v stlpci A alebo B na harku "Ukoncene prace" (spominany problem c.1), tak komentar sice ostane ale text z riadku cely zmizne. Treba ho napisat od zaciatku bez moznosti opravy

A moja prosba. Mohol by sa mi na to prosim niekto pozriet a opravit mi to makro, aby to cele fungovalo tak ako ma aj s tou upravou textu v stlpcoch A a B na harku "Ukoncene prace"?

Heslo je administrator


PS: neda sa mi sem vložiť priloha tak, aby to fungovalo ako má, neviem prečo, tak som to dal na ulozto.sk. Ak bude problem, dajte mi vediet a zavesim to niekam inam.

https://ulozto.sk/!ocuj5n687/final-3...ene-makrom-rar
Naposledy upravil Robert Pekar : 14.09.16 at 08:33 Dôvod: Posun
ivka70 Zadavatel sa pyta: "Nik, kto by mi vedel pomôcť?"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Úprava makra v tabuľke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.