Zavrieť

Porady

Neumyselna skoda na majetku zamestnavatela?

Dobry den potrebujem poradit vo viacerych veciach. Manzel chce dat vypoved u zamestnavatela.najskor to skusal dohodou to vsak nepodpisal, a povedal ze mu nepodpise ziadnu vypoved.ale na jeho mieste uz ma druheho cloveka.tiez ze nema viac chodit a vlastne ho vyhodil z firmy.ked manzel prisiel znova aby mu teda podpisal vypoved alebo aspon dovolenku pokial mu teda tu vypoved nepodpise.zacal sa vyhrazat ze on mu neda ziadnu mzdu, a ze manzel musi zaplatit opravu brzd na voziku a ze ma vratit pouzivane rukavice a dalsie banality, bolo vsak videt ze je pod vplyvom alkoholu.nevieme ako mame dalej postupovat co sa tyka vypovede asi uz len poslat poštou. Moze zamestnavatel ziadat nahradu skody za pokazene brzdy? Su predsa opotrebovane a manzel mu vravel dlhsie ze nie su v poriadku.
Moze ho zamestnavatel vydierat takymito vymyslenymi skodami? Nemal podpisanu ziadnu hmotnu zodpovednost ani v zmluve.a este ze manzel nikdy nepodpisoval ziadnu vyplatnu pásku a peniaze dostaval len na ruku nenni to nejak trestne pre toho zamestnavatela.dakujem za kazdu odpoved.
6 komentárov     zbaliť
misoft Dve slová - Inšpektorát práce. Nech manžel popíše spôsoby zamestnávateľa, nech spomenie, že zamestnávateľ núti zamestnancov pracovať na pokazených a nebezpečných zariadenia....nech spomenie, že zamestnávateľ vytrvalo porušuje zákonník práce, občiansky zákonník.... To búde tóčo....
PataNR87 Bol na inspektorate prace ale tam mu povedali ze oni s tym teraz nic nevedia urobit.ze najskor ma vyskusat a poziadat zamestnavatela o pridelenie pracovnej cinnosti.samozrejme pisomne to sme urobili len kedy to on preberie je otazne.na inspektorate su ......no nic moc neporadili.
kopretinka akože TERAZ s tým nič nevedia urobiť? a kedy budú vedieť?
Manžel nechodí do práce?
PataNR87 kopretinka . No ze nevedia ja som tam uz volala min.3 krat aby som manzela pripravila na to ze cim sa moze branit.vzdy mi povedali len to, co som uz vedela.on bol osobne na inspektorate a akoze nic.nechapem tomu ani ja. Teraz je doma ( ma sice brigadu ale to je len docasne),nastastie ma slubenu robotu od decembra,mozno januara.ale toto musime doriesit.lebo s opitym clovekom(zamestnavatelom) sa tazko nieco riesi.
veronikasad K akému dátumu chce ukončiť pracovný pomer ? Má v pracovnej zmluve doložku, že za nedodržanie výpovednej doby patrí zamestnávatelovi náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku ?
PataNR87 Nema v pracocnej zmluve ziadnu dolozku,iba je tam napisane ze v pripade vypovede plati vypovedna doba podla paragrafu62zp.no chcel tento tyzdnovy datum na dohodu.je mi jasne ze keby mu podpisal aspon normalnu vypoved tak ma dvojmesacnu vypovednu dobu.ale ani to nechcel.z roboty ho doslova vyhodil,a vyhrazal sa mu ze mu da zaplatit skody na voziku a tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    "normálna" výpoveď sa nepodpisuje, platí výpovedná doba, ktorá začína plynúť prvým kal.dňom nasl. mesiaca po doručení výpovede.

    Ak zamestnávatel nedal súhlas na ukončenie prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 ZP, mal hneď poslať písomnú výpoveď v zmysle § 67 ZP, nemusí uvádzať žiadny dôvod výpovede.

    Nepíšeš odkedy trvá jeho pracovný pomer - Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávatela ku dňu doručenia výpovede trvá najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace

    Treba urýchlene poslať zamestnávatelovi písomnú výpoveď doporučeným listom s doručenkou s kratšou úložnou dobou, napr. 5 dní, ak list zamestnávatel nepreberie, považuje sa za doručený. Pracovný pomer skončí najneskôr 30.11.2016. Dovtedy musí chodiť riadne do práce, treba písomne žiadať zamestnávatela o pridelenie práce zodpovedajúcej jeho pracovnej zmluve, ak mu takúto prácu pridelovať nebude. Lebo ak do práce chodiť nebude, zamestnávatel mu bude vykazovať absenciu s krátením nároku na dovolenku.

    Ešte k tej škode, zamestnávatel mu nemôže bez podpísanej dohody o zrážke zo mzdy siahnuť na výplatu. Náhradu škody by si musel uplatniť cestou súdu a zavinenie zamestnanca preukázať.
    PataNR87 Ano robil viac ako dva roky.takze idem pisat vypoved a poslem mu to postou.nechodi do prace nakolko ho zamestnavatel vyslovene vyhadzuje z firmy. A este sa zacal vyhrazat ze mu ma preplatit usly zisk.Ze vraj manzel nedaval taku cenu za tovar(konkretne vykup palety) ako mal.stale sa vyhraza co mu da vsetko zaplatit.vieme ze zamestnavatel robil černotu vo velkom kvoli daniam.co ho mame udat? Kde na danovom? Uz vazne neviem co mame robit.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    PataNR na inšpektorát napíš , netelefonuj, tým nič nevyriešiš. Co je psáno, to je dáno.

    Neumyselna skoda na majetku zamestnavatela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.