Zavrieť

Porady

Mám nárok na celú dovolenku ak pracujem na dobu určitú a mám predlženú pracovnú zmluvu

Mal som uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú do 31.8.2016 a od 1.9. mám opätovne predlžený pracovný pomer na dobu určitú. Mám nárok na celú dovolenku, keď som v dobe od 8.8. do 8.10. čerpal neplatené voľno, prípadne mi ma byť krátená

Tu ide o to, že zamestnávateľ so mnou uzatvoril pracovnú zmluvu od 1.9. 2015 do 31.8.2016, teraz ju opätovne predlžil až do 31.8. 2017 a tak mi za neplatené voľno krátil dovolenku. Má právo krátiť dovolenku?
Naposledy upravil mariena12 : 03.10.16 at 11:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Skús doplniť odkedy trvá PP, spočítať pracovné dni na NV, prípadne na DPN.
    Princíp krátenia je ten, že ak zamestnancovi vznikol nárok na D za KR,(odpracoval aspoň 60 dní) tento sa kráti za neodpracované dni (DPN,NV..) už za prvých 100 dní o 1/12 z ročného nároku.
    Naposledy upravil Tweety : 30.09.16 at 10:55
    mariena12 Pracovný pomer je uzatvorený na dobu určitú od 1.9.2015 do 31.8.2016 a opäť predlžený od 1.9.2016 do 31.8.2017. Medzitým mám neplatené voľno od 8.8.2016 do 8.10.2016. Pracujem ako učiteľ Ďakujem z a radu
    Tweety a spočítala si pracovné dni aj so sviatkami na NV?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovolenka sa krati len za prekazky v praci na strane zamestnanca trvajuce viac ako 100 dni. Ak tvoje PN spolu s tym neplatenym volnom netrval iv roku viac ako 100 dni, dovolenka kratena nebude a ak PP trval cely rok, mas narok na celu dovolenku.
    Tweety ivka, nie viac ako 100, ale už za prvých 100 dní

    Mám nárok na celú dovolenku ak pracujem na dobu určitú a mám predlženú pracovnú zmluvu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.