Zavrieť

Porady

Koľko percent platiť z plynu, keď tam nebývam?

Bývam v bytovke, ktorá má 6 jednotiek bytov. Máme jeden spoločný plynomer, žiadne rozvodne plynov ani merače na radiátoroch. všetko platíme spoločne. Ja som sa odsťahovala koncom augusta. radiátory som úplne vypla, plyn mi cez byt prechádza len v hlavných rúrach aby ostatný mali kúrenie. Otázka: koľko percent z celkovej sumy im mám platiť?
Vopred ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bytovy dom so 6 bytmi musi mat definovane pravidla na rozpocet tepla (a teplo je asi ten plyn, co mas na mysli).
    Ak ste doteraz rozpocitavali teplo na bytovu jednotku, cize delili 6-timi, nevidim dovod, preco by to mali ostatni majitelia bytov chciet menit. Musite sa dohodnut, ak chces zmenu. To sa zvycajne robi na schodzi vlastnikov - das navrh a pockas, ci to schvalia.

    https://www.siea.sk/letaky/c-1165/ro...tovych-domoch/
    http://spravy.pravda.sk/domace/stran...potreby-tepla/
    Naposledy upravil ivka70 : 12.10.16 at 08:20 Dôvod: preklep
    buchač Ak ste doteraz rozpocitavali teplo na bytovu jednotku, cize delili 6-timi, nevidim dovod, preco by to mali ostatni majitelia bytov chciet menit.
    ====================
    Dôvod nevidia, nechcú hlavne tí, ktorí spotrebujú viac plynu v danom dome ako jedinec, ktorý im na túto spotrebu prispievajú.

    Kedy sa konečne chytia rozumu tí, čo majú spoločný (jeden) merač na rôzne médiá...plyn, voda.
    Zaujímavé, že elektrárne napoja každého odberateľa na merač k danému bytu alebo inej nehnuteľnosti.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To, že si vypla radiátory, neznamená, že nemáš spotrebu tepla. Aj tvoj byt sa vykuruje susednými stenami. Navyše, susedia musia kúriť viac, aby vykúruli byty, ktoré sa ochladzujú od tvojho nevykurovaného bytu.

    Musíte mať predsa nejaký systém, podľa ktorého rozpočítavate teplo v dome. AK nem áte a delíte všetko 6-imi, tak musíš platiť šestinu. Musíte sa ako vlastníci dohodnúť na nejakom inom spôsobe platenia, ktorý zohľadní spotrebované množstvo tepla. Teda asi bude treba namontovať na radiátory pomerové rozdeľovače a vyúčtovanie urobiť podľa toho.
    Katy a R ale no .... veď možno by sa dohodla so susedmi aj na 15 tich percentách ?? - nemôžeš naisto tvrdiť! či?
    vivaldka Volala som SPP, oni na to nemajú odpoveď
    ivka70 SPP s tym nema nic spolocne, ich zaujima to, co dodaju a co zaplati cely bytovy dom. Ak osi to podelite, ked nemate merace tepla, je vasa interna zalesitost.

    Koľko percent platiť z plynu, keď tam nebývam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.